Ballina Etiketimet Komuniteti shqiptar

Etiketim: komuniteti shqiptar

Komuniteti shqiptar në Austri, solidaritet me të prekurit nga tërmeti

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ -Komuniteti shqiptar në Austri është solidarizuar me banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Ambasada e Shqipërisë në Vjenë shpreh...

Qendër e re për mbështetjen e komunitetit shqiptar në Itali

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ -Komuniteti shqiptar në krahinat e ndryshme të Italisë do të ketë mbështetjen e një qendre të re të shkëmbimit kulturor...

“Folk Fair”, Shqipëria, pjesë e panairit ndërkombëtar folklorik në SHBA

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/ -Tradita dhe folklori shqiptar prezantohen në SHBA. Ministria e Shtetit për Diasporën njofton se “Folk Fair” është panairi ndërkombëtar folklorik, i...

Majko në Itali, diskutohet çështja e pensionit të emigrantëve

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Shqetësimi i komunitetit shqiptarë për çështjen e pensioneve në Itali u diskutua gjatë një takimi të ministrit të Shtetit...

Minoriteti shqiptar në Itali, Majko takon funksionaren e Farnesinës

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ - Minoriteti shqiptar dhe problemet që ai has në Itali, ishte diskutimi në takimin e zhvilluar mes ministrit të Shtetit për...

Slloveni, manifestim kulturor i shqiptarëve të qytetit Kranj

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ -Shqiptarët me banim në Kranj organizuan një manifestim kulturor me mesazhin e ruajtjes së identitetit kombëtar, promovimin e kulturës, këngëve,...

Roli i komunitetit shqiptar në Itali, vlerë e shtuar strategjike për...

TIRANË, 13 Korrik /ATSH/ - Roli i rëndësishëm i komunitetit shqiptar në Italinë fqinje është një vlerë e shtuar strategjike për marrëdhëniet mes dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA