Ballina Etiketimet Kompani

Etiketim: kompani

Kompania në Vorë që eksporton produkte deri në SHBA/ Spiropali: Paga...

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali vizitoi sot kompaninë "Meko 98" në Vorë të cilën e cilësoi...

Sipërmarrjet shqiptare eksportojnë në Kanada e Gjermani

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla shprehu sot mirënjohjen për sipërmarrjet shqiptare që vijojnë të përballojnë vështirësitë e...

“American Airlines” miliarda dollarë humbje si pasojë e COVID-19

NJU JORK, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore "American Airlines", prekur nga rënia e shitjeve të biletave të avionit që prej fillimit të pandemisë,...

Shqipëria, vend mjaft i mirë për kompanitë gjermane/ Plani i ri...

TIRANË, 18 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Shqipëria është një vend mjaft i mirë për kompanitë gjermane", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, në forumin “Europa Park”, që...

FOTO/ Përmirësimi i shërbimeve doganore dhe e-Albania lehtësoi të bërit biznes...

TIRANË. 16 tetor/ATSH/ Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi vijon turin e takimeve me biznesin në vend. Ministri u ndal në kompaninë...

Edhe gjigantët e internetit evituan 46 miliardë taksa!

NJU JORK, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Në vitet 2015-2019, gjigantët e internetit dhe softuereve (WebSoft) dyfishuan qarkullimin e tyre me një normë 10 herë...

”EasyJet” humbja e parë vjetore historike nga COVID-19

LONDËR, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore britanike ''EasyJet'' pësoi humbjen e parë vjetore në 25 vjet të historisë dhe shqetësohet për muajt e...

Destatis: Kompanive gjermane u mungojnë ekspertët IT

BERLIN, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Kompanitë gjermane po përpiqen gjithnjë e më shumë për gjetjen e personelit të kualifikuar për të mbushur vendet e...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” konfirmon 36 fluturime për të premten

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e premte, 11 shtator, janë konfirmuar 36 fluturime në destinacione të ndryshme. Aeroporti Ndërkombëtar...

BJELLORUSI – Lukashenko mbyll kompanitë në grevë

MINSK, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko urdhëroi sot ndërprerjen e punës nga 24 gushti në të gjitha kompanitë, ku punonjësit janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA