Ballina Etiketimet Komisioni

Etiketim: komisioni

Reduktohet TVSH-ja në 6% për investimet e klubeve apo federatave sportive

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik zhvilloi sot në drejtimin e kryetarit, Ramazan Gjuzi, mbledhjen e tij të...

Pr/ligji për “Kodin Ajror në Republikën e Shqipërisë”, sipas standardeve ndërkombëtare

TIRANË, 14 korrik /ATSH/ Komisioni i Kuvendit për Veprimtarisë Prodhuese, Tregtisë dhe Mjedisit miratoi sot projektligjin për “Kodin Ajror në Republikën e Shqipërisë”. Relatore e...

Komisioni i Reformës Zgjedhore mblidhet online, Gjiknuri dhe Hajdari informojnë mbi...

TIRANE, 6 maj/ATSH/ Pas disa javësh ndërprerje për shkak të COVID-19 është mbledhur sot Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore në ambiente e Kryesisë...

Reforma e Deregulimit/ Leje mjedisore të njëjta si për kërkimin, edhe...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, në cilësinë e komisionit përgjegjës, zhvilloi të martën një seancë dëgjimore me përfaqësues...

Zyra e Komisionerit, ndihmë për përballimin e pasojave të tërmetit

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/- Zyra e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale u gjendet pranë personave të dëmtuar...

FOKUS – Shtatë vende të BE: Të hapen shpejt negociatat me...

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-ANSA/ - Italia dhe gjashtë vende të Bashkimit Europian i kërkojnë Komisionit Europian nëpërmjet një letre të shtjellojë konkretisht propozimet për...

Reforma zgjedhore, Gjiknuri: Rishikoj pozicionin si kryetar, nëse opozita jashtëparlamentare njeh...

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri është shprehur sot në një prononcim për mediet para seancës plenare në...

Zyrë e veçantë për Diasporën në çdo bashki, Komisioni për Politikën...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ - Në drejtimin e kryetares Mimi Kodheli, komisioni për Politikën e Jashtme në cilësinë e komisionit për dhënie mendimi shqyrtoi dhe...

Komisioni i Medies/ Dekani Hoxha: Problemet jo nga ligji, por nga...

 TIRANË, 12 shkurt /ATSH - I. Vata/ - Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore me asambletë...

Makineritë bujqësore pa TVSH, nxitje prodhimit përmes teknologjive të reja

TIRANË, 6 shkurt /ATSH/ - Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin zhvilloi sot një seancë dëgjimore me grupet e interesit, lidhur me importin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA