Ballina Etiketimet KOHE

Etiketim: KOHE

BRUKSEL – Leyen: E shqetësuar për kohën e shkurtër në dispozicion...

BRUKSEL, 27 dhjetor /ATSH-AFP/-Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen shprehu shqetësimin e saj, gjatë një interviste të bërë publike sot, për realizueshmërinë...

BIOLOGJI – Midhjet me armë sekrete kundër ndryshimit të klimës

PARIS, 25 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Midhjet mesdhetare fshehin armë sekrete në ADN-në e tyre për t'i rezistuar ndryshimit të klimës. ''Ato janë variante gjenetike që...

METEO – OKB: 2019 mes tre viteve më të nxehta që...

MADRID, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Viti 2019, me pjesën e zjarreve në pyje, thatësirën, nxehtësinë do të jetë një prej tre viteve më të...

FOKUS – Van der Bellen: Të mos harrojmë se çfarë mund...

VJENË, 7 gusht /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen ka bërë thirrje për një botë pa armë bërthamore, me rastin e 74-vjetorit...

BM – Barnier: Shtyrja e afatit për Brexit u jep më...

LONDËR, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Procesi i ri politik i negociatave transversale midis kryeministres britanike, Theresa May dhe udhëheqësit të laburistëve Jeremy Corbyn, shihet...

GJERMANI – Maas: Nuk ka mbetur shumë kohë për të evituar...

BERLIN, 29 mars /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, theksoi sot se ka mbetur shumë pak kohë për të evituar një Brexit...

FIZIKË – Zhvillohet udhëtimi i parë në kohë me një kompjuter...

MOSKË, 24 mars /ATSH-ANSA/ - Një kompjuter kuantik ka mundësuar udhëtimin e parë pas në kohë, duke u kthyer në të shkuarën për një...

BIOTEKNOLOGJI – Zbulohen hartat e kohës në tru

TRIESTE, 24 mars /ATSH-ANSA/ - Zbulohen në tru hartat e kohës që mundësojnë të perceptohet kalimi i minutave, ditëve dhe viteve. Këto harta gjenerohen...

SOFT NEWS – Udhëtim në kohë me vagona 100-vjeçarë

ROMË, 23 mars /ATSH-AFP/ - I shkatërruar fillimisht nga nazistët, më pas nga shkurtimet buxhetore, një linjë hekurudhore italiane u rihap në sajë të...

BE – Brukseli i gatshme t’i japë kohë Londrës për Brexit

BRUKSEL, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian është i gatshëm t’i japë Britanisë së Madhe kohë për Brexit përtej datës së parashikuar të 29...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA