Ballina Etiketimet Kodi Penal

Etiketim: Kodi Penal

Ndryshimet në Kodin Penal/ Kim: Përfundon kodifikimi i marrëveshjes së 5...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim vlerësoi sot miratimin e ndryshimeve të Kodit Penal nga Kuvendi i Shqipërisë. Kim siguroi se "SHBA do...

​BE thirrje autoriteteve të Kosovës të miratojnë Kodin e rishikuar të...

PRISHTINE, 11 qershor/ATSH/-Zyrtarët nga Kosova dhe Bashkimi Europian u mblodhën për një takim digjital më 10 dhe 11 qershor për të diskutuar zhvillimet gjatë...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete, i arsyeshëm

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e cilësoi sot si të arsyeshëm vendimin e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sportit për...

COVID-19/ Hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin Penal, 3-8 vite burg...

TIRANË, 8 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Kanë hyrë në fuqi ndryshimet ligjore në Kodin Penal, që parashikojnë dënim me burg për personat që nuk respektojnë karantinimin...

Meta shkresë insitucioneve mbi zbatimin e unifikuar të ndryshimeve në Kodin...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kërkuar sot hartimin e udhëzuesve integralë që do të orientojnë Policinë e Shtetit, dhe sistemin...

Reagimet kundër ndryshimeve në Kodin Penal/ Meta: U sugjeroj të thellohen,...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar ndaj deklaratave pas dekretimit të ndryshimeve në Kodin penal për situatën e COVID-19. Meta i...

COVID-19/Meta dekreton ndryshimet në Kodin Penal: Të nevojshme, iniciativa e Kuvendit...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi sot ndryshimet në Kodin Penal për COVID-19. Në një konferencë për mediat, Meta u shpreh se,...

Shtesat në Kodin Penal/ Lleshaj: Parandalojnë të papërgjegjshmit të na kthejnë...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi sot në Kuvend se ndryshimet në Kodin Penal nevojiten për të parandaluar humbjen e jetës...

Shtesat në Kodin Penal/ Gjonaj: Nuk kanë në thelb ndëshkimin, por...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Ndryshimet në Kodin Penal i shërbejnë masave të marra nga qeveria në luftën me COVID-19. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj duke folur...

COVID-19/ Ndryshimet në Kodin Penal, Balla: Të domosdoshme për ata që...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ - Komisioni i Ligjeve do të mblidhet nesër për të arritur në një variant final, i cili do të aktualizonte Kodin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA