Ballina Etiketimet Kfw

Etiketim: kfw

Infrastruktura bashkiake/ Gjylameti: Tregues i vëmendjes për të përmirësuar cilësinë e...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialsite, Blerina Gjylameti deklaroi sot se, “në këto 8 vite tonat në krye të punëve, ajo që...

Investimet në infrastrukturën bashkiake/ Miratohen 4 marrëveshje granti me KfW

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot 4 marrëveshje për grante investimesh me KfW, kryesisht në infrastrukturën bashkiake. Në mbledhjen e sotme qeveria miratoi: -...

Lehtësimi i impaktit të pandemisë në ekonomi/ Gjermania mbështet Shqipërinë me...

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Gjermania mbështet Shqipërinë me 6.8 milionë euro për të lehtësuar impaktin në ekonomi të pandemisë së COVID-19 KfW dhe Fondacioni për...

Qeveria gjermane, 13.5 milionë euro për dy grante Kosovës

PRISHTINË, 8 prill /ATSH/ Kosova ka marrë sot dy grante nga qeveria gjermane me vlerë 13.5 milionë euro. Granti i parë prej 7 milionë eurosh...

Angazhim për mbrojtjen e mjedisit/ Gjermania jep 5.4 milionë euro për menaxhimin...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ -Gjermania jep 5.4 milionë  euro për menaxhimin e mbetjeve të ngurta në Vlorë. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj nënshkroi...

VIDEO/Impiant modern për trajtimin e ujërave të ndotura në Shkodër, përfitues...

TIRANË, 26 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Qeveria Shqiptare në bashkëpunim me Bashkimin Europian si dhe me Bankën Gjermane për Zhvillim (KfW) janë duke hartuar një...

85 mijë banorë në 80 fshatra, ujë të pijshëm 24 orë/...

TIRANË, 14 tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Mbi 85 000 banorë në 80 fshatra do të përfitojnë ujë të pijshëm 24 orë falë projektit që po implementon...

Jetësim projekteve strategjike, 130 milionë euro për infrastrukturën bashkiake

TIRANË, 24 korrik /ATSH/- Christoph Tiskens, Drejtori i Përgjithshëm i Europës Juglindore dhe Turqisë, i KfW-së, Banka Gjermane për Zhvillim, priti në një takim...

Ujësjellësi i ri në Rrajcë, përfaqësuesi i KfW: Përfitojnë 80 mijë...

TIRANË, 2 Prill /ATSH/ -Objektivi i KFW është të sjellë ujin e pijshëm jo vetëm në qytete por edhe në fshatra. Drejtori i departamentit te...

KfW jep 1.95 milionë euro për përmirësimin e furnizimit me ujë...

TIRANË, 30 Maj/ATSH/- Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj dhe Drejtori i KfW - Banka Gjermane për Zhvillim, Björn Thies, nënshkruan një marrëveshje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA