Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

A mund të jetohet pa shpretkë?

ROME, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shpretka është një organ i brendshëm në formë vezake që ndodhet afër stomakut dhe pankreasit, saktësisht poshtë diafragmës, në...

Trajtimi i pacientëve me COVID-19 në shtëpi/ Mjeku i familjes, Artan...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Simptomat e COVID-19 dhe të gripit stinor në gjykimin e mjekëve dhe në praktikën e tyre të përditshme janë të ngjashme...

Këshilla për një jetë të shëndetshme dhe të bukur

ROME, 30 tetor /ATSH/ - Një mënyrë jetese e ekuilibruar duhet të kalojë nëpër ushqime të shëndetshme, stërvitje, marrëdhënie të mira, buzëqeshje dhe produkte...

Kthimi në klasa/ Këshilla për prindërit në kushtet e pandemisë

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik kanë ndarë disa këshilla lidhur me rikthimin e nxënësve në shkolla, për të mbajtur sa...

COVID-19/Rregullat që duhen zbatuar gjatë pushimeve

TIRANË, 18 korrik/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ndarë disa rregulla që duhen zbatuar në kuadër të sezonit turistik, për të mos rrezikuar...

Lehtësimi i masave/ Qytetarët, edhe më shumë përgjegjësi për të ruajtur...

TIRANË, 24 maj/ATSH/ Në kushtet e lehtësimit të masave, zgjerimit të fashave orare të lëvizjes, heqjes së të gjitha autorizimeve të lëvizjes, ekspozimi ndaj...

Lehtësimi i masave shtrënguese për qytetarët, ekspertët ndajnë këshillat

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Lehtësimi i masave shtrënguese për qytetarët në kuadër të situatës së krijuar prej COVID-19 kërkon që ata të respektojnë rregullat për...

Këshilla për të moshuarit dhe personat me probleme shëndetësore

TIRANË, 2 maj/ATSH/Të moshuarit dhe personat me probleme shëndetësore janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar forma të rënda të COVID. Ministria e...

ISHP: 4 këshilla për të luftuar COVID-19

TIRANË, 13 prill/ATSH/ - Instituti i Shëndetit Publik jep katër këshilla të rëndësishme dhe jetike, që ndihmojnë për të luftuar koronavirusin COVID-19. ISHP u bën...

COVID-19, OBSH: Fëmijët ndjehen të sigurt nëse kalojnë kohë me prindërit

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Në situatën e krijuar prej COVID-19, fëmijët janë ata që duan të ndjehen më të sigurt. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ndarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA