Ballina Etiketimet Kerkese

Etiketim: kerkese

SHBA – Trump kërkon 4,5 miliardë dollarë shtesë për përballimin e...

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-DPA/ - Shtëpia e Bardhë i kërkoi Kongresit amerikan 4,5 miliardë dollarë fonde emergjente për të trajtuar rritjen e fluksit migrator...

BRUKSEL – FB pranon kërkesat e BE-së për përdorimin e të...

BRUKSEL, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook ka pranuar kërkesat e Komisionit dhe Autoritetit të BE-së për Mbrojtjen e Konsumatorit duke sqaruar përdorimin e...

EANA: Koha për miratimin e Direktivës për të Drejtën e Autorit

TIRANË, 13 shkurt /ATSH/ – Aleanca Europiane e Agjencive të Lajmeve (EANA), ku Agjencia Telegrafike Shqiptare është anëtare me të drejta të plota, së...

Studentët i kërkojnë rektorit Koni të ndërhyjë te Juridiku, mësim normal...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ - Studentë të Fakultetit të Drejtësisë ju drejtuan sot Rektoratit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni me një kërkesë për të...

Cënimi i sigurisë, Universiteti i Tiranës kërkoi ndihmë nga policia e...

TIRANË, 11 janar/ATSH/-Disa individë që shkaktojnë anormalitet përmes mënyrës së tyre të të protestuarit, duke cënuar sigurinë dhe rendin publik nëpër auditoret e fakulteteve. Për...

Balla: Po! Parlamenti mund të mblidhet nesër me Kryeministrin dhe studentët

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla iu përgjigj sot me "po" kërkesës së studentëve për mbledhjen e Kuvendit...

Protesta e studentëve, Nikolla: Nuk ka asnjë rritje tarife

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/-  Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla sqaroi studentë protestues të cilët kërkojnë anulim të tarifave të provimeve të prapambetura. Nikolla...

Rama i ridërgon Presidentit kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama firmosi sot ridërgimin e kërkesës drejtuar Presidentit të Republikës, për dekretimin e Sandër Lleshit, Ministër të Brendshëm. Kreu i...

Thaçi siguron humanisten serbe: Liri të lëvizjes për të gjithë qytetarët

PRISHTINË, 27 gusht/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e siguroi sot humanisten e njohur serbe Natasha Kandiq se do të angazhohet për lirinë dhe...

Votimi për “Teatrin” i rregullt, rrëzohet kërkesa e opozitës për anulimin...

TIRANË, 9 korrik/ATSH-Maela Marini/ Sekretariati i Kuvendit për Procedurat dhe Votimet rrëzoi sot kërkesën e opozitës për anulimin e votimit të ligjit "Për Teatrin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA