Ballina Etiketimet Ke

Etiketim: ke

Mogherini: Inkurajojmë thellimin e reformave në të gjitha fushat

TIRANË, 17 Prill/ATSH-Maela Marini/.- Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini inkurajoi ruajtjen dhe thellimin e reformave aktuale në të gjitha fushat, në...

BRUKSEL – KE mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë

BRUKSEL, 16 prill /ATSH/ - Komisioni Europian do të rekomandojë që Bashkimi Europian të hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë, sipas një...

Mediat gjermane: KE rekomandon çeljen e negociatave për Shqipërinë

TIRANË, 15 Prill/ATSH/.- Komisioni Europian do të rekomandojë çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Lajmi konfirmohet nga Westdeutsche Allgemeine...

BRUKSEL – KE: “Facebook” duhet të bashkëpunojë me hetuesit europianë

BRUKSEL, 12 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian i kërkoi sot rrjetit social "Facebook" të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit europianë për skandalin "Cambridge Analytica", në...

KE vlerëson Veliajn me çmimin “Kryebashkiaku më miqësor ndaj komunitetit rom”

  https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1277183582415944/   TIRANE, 9 Prill/ATSH/- Ditën e parë të punës si Ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj e nisi duke u kujdesur për banorët e...

Hapja e negociatave, Bushati: 17 prilli, moment i rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANE, 7 Prill/ATSH/- “Më 17 Prill presim që Komisioni Europian të rekomandojë për Shqipërinë, çeljen e  negociatave për anëtarësim në BE", deklaroi nga Shkodra,...

BRUKSEL – KE: Facebook konfirmon përdorimin e të dhënave të 2,7...

BRUKSEL, 6 prill /ATSH-AFP/ - Të dhënat personale të rreth 2,7 milionë përdoruesve europianë të Facebook-ut mund t'i jenë dhënë në mënyrë të papërshtatshme...

BRUKSEL – KE miraton tre miliardë euro shtesë për Turqinë për...

BRUKSEL, 14 mars /ATSH-AA/ - Komisioni Europian miratoi aktivizimin e fondit shtesë tre miliardë eurosh për ndihmën ndaj refugjatëve sirianë në Turqi. Eurokomisioneri për Migracionin,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA