Ballina Etiketimet Karburant

Etiketim: karburant

ISHTI gjobit 7 subjekte të tregtimit me shumicë dhe pakicë të...

TIRANË, 13 mars/ATSH/ 7 subjekte të tregtimit me shumicë dhe pakicë të karburanteve dhe të lëndëve djegëse, pajisjeve nën presion dhe instalimeve elektrike janë...

Karburanti falas/ Skema e re ulë kostot e prodhimit dhe rrit...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Në të gjithë vendin vijojnë aplikimet e fermerëve me NIPT në portalin e-Albania për të përfituar naftën falas. Skema e re e...

Importi i karburanteve/ 436 mijë tonë të zhdoganuara në 10 muaj

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Importi i karburantit gjatë 10-mujorit të parë të vitit shënoi rritje krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2019. Sipas të dhënave...

Buxheti 2021/ Karburanti për bujqësinë nuk do të ketë më asnjë...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, karburanti për bujqësinë nuk do të ketë më asnjë ngarkesë fiskale. Duke folur...

GJERMANI – Hapet impianti i parë i karburantit pa karbon

KARLSRUHE, 6 nëntor /ATSH-DPA/ Gjermania hapi impiantin e parë kompakt në botë, për prodhimin e karburantit pa karbon. Impianti, që ka madhësinë e një kontejneri...

Stop Informalitetit/ Kontrolle në 130 pika tregtimi të karburantit, 10 mijë...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial vetëm gjatë mbrëmjes së djeshme ka kontrolluar 130 pika tregtimi të karburantit në kuadër të aksionit...

Inspektorati Teknik Industrial bllokon dy pika karburanti

TIRANË, 13 shtator /ATSH/- Inspektorati Shtetëror Teknik e Industrial ka bllokuar dy pika karburantesh në Tiranë e Kamzë për shkak të cilësisë së karburantit...

Ibrahimaj: Karburantet me pompa manuale do të bllokohen

TIRANË, 1 gusht /ATSH/- Në kuadër të Planit Operacional kundër informalitetit, Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj tha se "karburantet nuk lejohet të shesin me...

TEKNOLOGJI – Bakteret që ’’ushqehen’’ me metan, karburanti i së ardhmes

ÇIKAGO, 28 maj /ATSH-ANSA/ - Bakteret që’’ushqehen’’ me metan premtojnë të jenë çelësi i karburanteve të së ardhmes, sipas një grup studiuesish të Universitetit...

GJERMANI – ExxonMobil: Makinat me karburant, dominuese deri në 2040-ën

HANOVER, 16 prill /ATSH-DPA/ - Rreth dy të tretat e automjeteve në Gjermani do të vazhdojnë të jenë me motorë me djegie të brendshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA