Ballina Etiketimet Karavasta

Etiketim: Karavasta

Nga Skavica, te parqet fotovoltaike/ Shqipëria 2030, vend eksportues me sektorin...

TIRANË, 11 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "me qeverinë amerikane ne kemi edhe një projekt tjetër shumë të madh e të...

“Nuk ndalemi nga asgjë”/ Braçe tregon investimin në nënstacionit e ri...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Nënstacioni i ri elektrik në Karavasta tashmë ofron siguri e garanci për hidrovorin, banorët dhe sipërmarrjet. Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka publikuar disa...

Gati nisja e punimeve për parkun energjetik të Karavastasë, më i...

TIRANË, 19 nëntor/ Kompania franceze "Voltalia" pritet të nisë shumë shpetj punimet për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Karavastasë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda...

Parku Fotovoltaik i Karavastasë/ Skuadra e profesionistëve të dedikuar që solli...

TIRANË, 2 gusht/ATSH/ "Asgjë nuk arrihet pa frymën e skuadrës, pa përpjekjet e përbashkëta për të realizuar ëndrra e suksese", tha sot ministrja e...

Investimi në Parkun Fotovoltaik të Karavastasë 100 milionë euro/ Rama: I...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nënshkrimi i marrëveshjes zbatuese mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë prestigjioze “Voltalia”, për ndërtimin e Parkut...

FOTO-VIDEO/Shndërrimi i Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta, në një destinacion të veçantë turistik...

TIRANË, 31 korrik/ATSH-Ilir Shyti/-Turizmi po shihet tashmë si një sektor ekonomik që do të garantojë zhvillim të qëndrueshëm dhe do të ketë ndikim të...

Parku Fotovoltaik i Karavastasë/ Balluku: Çmimi i ofruar theu rekordin, kompania...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se në ankandin e Parkut Fotovoltaik të Karavastasë u vendos një standard i...

Vlerësime ndërkombëtare për finalizimin e ankandit për Parkun Fotovoltaik të Karavastasë:...

TIRANË, 29 maj/ATSH/ Finalizimi me sukses i ankandit për ndërtimin e Parkut Fotovoltaik të Karavastasë, por mbi të gjitha çmimi prej 24,89 euro, për...

Gara për parkun fotovoltaik të Karavastasë/ Spektakël standardesh dhe faqe e...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama e cilësoi sot një spektakël standardesh dhe një faqe të re në jetën e sektorit elektroenergjetik shqiptar, garën...

FOTOGALERI/Spektakli natyror në parkun Divjakë-Karavasta si ftesë për turistët

TIRANË, 24 maj/ATSH/ Parku kombëtar Divjakë-Karavasta, 90 km larg nga Tirana, është  një nga parqet natyrore  më të vizituara për turizmin detar, natyror dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA