Ballina Etiketimet Kafsheve

Etiketim: kafsheve

Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore

ROMË, 5 tetor /ATSH-ANSA/ - Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore. E shtuar në kalendarin e ditëve botërore për ndërgjegjësimin për të drejtat dhe...

KINË – Ndalohet rreptësisht konsumimi i kafshëve të egra

PEKIN, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komiteti i Përhershëm i Kongresit Popullor, organi më i lartë legjislativ në Kinë, miratoi një rezolutë për ndalimin absolut...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA