Ballina Etiketimet Jug

Etiketim: jug

Foto/ Mjekët dhe infermierët e shërbimit të Urgjencës në gatishmëri...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Mjekët dhe infermierët në shërbimin e Urgjencës nga veriu në jug të vendit janë në gatishmëri për përballimin e situatës së...

VJENË – Parlamenti miraton ligjin për pasaportat e dyfishta për Tirolin...

AUSTRI, 20 shtator /ATSH-ANSA/- Parlamenti austriak miratoi një ndryshim me votat e partisë popullore Oevp-it dhe asaj ultra të djathtë Fpoe, për pashaportat e...

EGJIPT – Hapen për publikun dy piramida

KAJRO, 15 korrik /ATSH-ANSA/ - Egjipti ka hapur për publikun dy nga piramidat më të vjetra të tij, të vendosura rreth 40 kilometra në...

Fluturim mbi atraksionet më të bukura turistike në Jug

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/761284364246700/ TIRANË, 4 mars/ATSH/ Me vijën e gjatë bregdetare dhe thyerjen e relievit malor, me monumente natyrore dhe kulturore të shumta si dhe me site...

Përmbyllet projekti për zhvillimin e qëndrueshëm të fshatrave bregdetarë të Jugut

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ - Programi "Zhvillimi i integruar dhe i qëndrueshëm i rajonit bregdetar jugor" u përmbyll me sukses në Kalanë e Tiranës. Nxjerrja në...

Gjermania, mbështetje agroturizmit në jug të Shqipërisë

https://youtu.be/Syp1motsBNU TIRANË, 31 Gusht /ATSH/ - Qeveria Federale Gjermane mbështet zhvillimin e turizmit në zonat rurale të jugut të Shqipërisë. Me anë të një projekti të...

FOTO/ Teatri i Kukullave shkon në jug për fëmijët

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ - Kryefjala e kulturës duket se është jugu, ku edhe pushuesit janë përqendruar më së shumti. Teatri i Kukullave do...

Aksi Llogara-Sarandë po transformohet, jo më xhep fals i Shqipërisë

TIRANË, 22 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Nga një xhep fals i Shqipërisë, i gjithë aksi Llogara-Sarandë po transformohet dhe zhvillohet me shpejtësi, falë investimeve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA