Ballina Etiketimet Japoni

Etiketim: japoni

COVID-19 – Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

TOKIO, 4 mars /ATSH-DPA/ - Japonia do të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme të koronavirusit në Tokio dhe prefekturat fqinje me dy javë të tjera,...

Një skandal korrupsioni përfshin qeverinë japoneze

TOKIO, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Lista e politikanëve japonezë të përfshirë në skandalin më të fundit korruptiv që ka prekur qeverinë japoneze, përfshin indirekt...

Asnjë festim për ditëlindjen e perandorit Naruhito

TOKIO, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Për të dytin vit radhazi, për shkak të pandemisë së COVID-19, nuk do të planifikohet asnjë ceremoni zyrtare për...

Hashimoto presidentja e re e Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

TOKIO, 18 shkurt /ATSH-AA-AFP/ - Ministrja japoneze e Lojërave Olimpike, Seiko Hashimoto, 56 vjeçe, u emërua sot presidente e komitetit organizativ të Lojërave Olimpike...

JAPONI – Stuhitë e dëborës mbyllin shkolla, bllokojnë shtëpi dhe transportin

TOKIO, 16 shkurt /ATSH-DPA/ - Stuhitë e dëborës, që kanë goditur Japoninë Veriore dhe rajonet bregdetare sot, kanë bllokuar shtëpi të tëra dhe kanë...

JAPONI – Rënie historike e PBB-së

TOKIO, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i Japonisë pësoi një rënie prej 4,8% në 2020 në sfondin e pandemisë, kontraktimi...

Japonia, ndër donatorët më të rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 13 shkurt /ATSH – I. Vata/-Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër urimi Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve të Japonisë,...

Jep dorëheqjen kreu i Lojërave Olimpike

TOKIO, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Yoshiro Mori, presidenti i komitetit organizativ të Lojërave Olimpike të Tokios, njoftoi sot dorëheqjen pas pakënaqësive të shkaktuara nga...

JAPONI – Qindra biznese falimentojnë për shkak të COVID-19

TOKIO, 6 shkurt /ATSH-AA/ - Në Japoni brenda një viti kanë falimentuar më shumë se 1 000 biznese si pasojë e ndikimit të pandemisë...

Shqipëri-Japoni marrëveshje bashkëpunimi/ Manastirliu: Thellon mbështetjen për shëndetësinë dhe mbrojtjes sociale...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me ambasadorin e ri të Japonisë në Tiranë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA