Ballina Etiketimet Iohannis

Etiketim: iohannis

RUMANI – Iohannis pritet të rifitojë zgjedhjet presidenciale

BUKURESHT, 10 nëntor /ATSH-DPA/ - Filluan sot në Rumani zgjedhjet presidenciale, ku kreu aktual i shtetit, Klaus Iohannis, është favorit për të fituar pjesën...

ITALI – Iohannis: Zgjerojeni unionin me Ballkanin Perëndimor

FIRENCE, 3 maj /ATSH-ANSA/ - Duhet të vazhdojmë me zgjerimin e Bashkimit Europian, pasi vendet e Ballkanit Perëndimor po presin që të pranohen, deklaroi...

RUMANI – Juncker: Në luftën kundër korrupsionit kompromisi nuk ekziston

BUKURESHT, 11 janar /ATSH-ANSA/ - BE është krijuar me kompromis, por kur është fjala për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsioni, kompromiset nuk...

BUKURESHT – Iohannis: Sulmet kundër drejtësisë nga mungesa e integritetit të...

BUKURESHT, 23 tetor /ATSH-Agerpres/ -  Sulmet ndaj sistemit të drejtësisë vijnë nga mungesa e integritetit të politikanëve dhe janë të shpeshta, pasi jemi duke...

RUMANI – Iohannis i kërkon publikisht dorëheqjen kryeministres Dancila

BUKURESHT, 27 prill /ATSH-AGERPRES/ - Presidenti rumun, Klaus Iohannis deklaroi sot se nuk besonte më te kryeministrja Viorica Dancila dhe se kjo e fundit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA