Ballina Etiketimet Interpol

Etiketim: interpol

FOKUS – Interpol: Vaksina antiCovid-19 ari i lëngshëm për grupet kriminale

BERLIN, 21 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Vaksina është ari i lëngshëm i vitit 2021, gjëja më e çmuar për t'u shpërndarë vitin e ardhshëm dhe...

GJERMANI – Interpol: Vaksinat antiCOVID-19 rrezikohen nga falsifikimi dhe vjedhja

BERLIN, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Interpoli ngriti shqetësimin e tij sot duke paralajmëruar për rreziqet e krimit në lidhje me vaksinat e koronavirusit të...

Interpol Athina arreston një 50-vjeçar të kërkuar për vrasje në Shqipëri

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ -Finalizohet me sukses një tjetër bashkëpunim mes Interpol Tiranës dhe Interpol Athinës falë shkëmbimit të informacionit, lokalizohet dhe vihet në...

FRANCË – Interpol: Rrjetet kriminale përgjegjëse për shtimin e mbeturinave plastike

PARIS, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Rrjetet kriminale e kanë mbushur sektorin e eksportit drejt Azisë me mbeturinave plastike, duke kontribuar në ndotje, djegur apo...

LION – Interpol: Arrestohen gjashtë anëtarë të mafias kalabreze

LION, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Gjashtë anëtarë të mafias kalabreze u arrestuan në Argjentinë dhe Kosta Rika në një operacion të përbashkët të ndërmarrë...

FRANCË – Interpol: Sekuestrohen 17 000 kite testesh për COVID-19...

LION, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth 17 000 kite testesh për koronavirusin të falsifikuara u sekuestruan në një operacion të gjerë ndërkombëtar që synonte...

Operacionet e policisë/ Në pranga 2 të shpallur në kërkim në...

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ Policia ka finalizuar operacionin policor të koduar "PRIMO", për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, duke arrestuar një...

Elbasan/ Ndalohet 48-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Një 48-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për trafik narkotikësh ka rënë në prangat e Policisë. Operacioni është kryer...

FOKUS – Interpol: Krimi ndërkombëtar po mbush tregun me barna të...

LION, 11 maj /ATSH-DPA/ - Nëse zhvillohet një vaksinë për koronavirusin, ka të ngjarë që krimi ndërkombëtar të shfrytëzojnë kërkesën e gjerë publike duke...

FRANCË – 101 të arrestuar dhe 19 000 vepra arti të...

LION, 6 maj /ATSH-AFP/ - Njëqind e një persona u arrestuan dhe 19 000 objekte të grabitura u gjendën gjatë një operacioni ndërkombëtar kundër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA