Ballina Etiketimet Internet

Etiketim: internet

Google dhe YouTube forcojnë sigurinë e fëmijëve në internet

SAN FRANCISKO, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Google po përpiqet të forcojë sigurinë e të miturve në internet, me masa në lidhje me të dhënat...

Metaversi, universi paralel që ëndërrojnë gjigantët digjitalë

PARIS, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Imagjinoni një botë digjitale, ku mund të bëni një jetë paralele pa lënë shtëpinë tuaj: mirë se vini në...

Cilat janë 10 kërkesat më të zakonshme në internet?

ROMË, 31 korrik /ATSH/ - Kohët moderne kanë ndryshuar edhe stilin e jetesës, ku njerëzit kërkojnë të kërkojnë të përmirësojnë jetën e tyre edhe...

BE riforcon rregullat kundër fake news për Google, FB, Twitter, Microsoft

BRUKSEL, 26 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian riforcoi rregullat kundër informacioneve të rreme dhe dezinformimit në internet duke propozuar angazhime të reja për Facebook,...

Italia në krye të studimit për internetin hënor

ROMË, 23 maj /ATSH-ANSA/ - Italia, në krye të njërit prej dy studimeve për krijimin e rrjetit të internetit për Hënën, do të garantojë...

Pandemia i mbajti italianët në tri orë në ditë në internet

ROMË, 6 maj /ATSH-DPA/ - Italianët kaluan tri orë në ditë në internet dhe në fund të vitit të parë të pandemisë, depërtimi i...

Boom blerjesh veprash arti në internet

PARIS, 29 prill /ATSH-AFP/ - Blerjet në internet të veprave të artit kanë marrë hov me një ritëm marramendës në vitin 2020 por rritja...

Bjorn Ulvaeus, ish-ABBA, në ambicien e tij të fundit

NJU JORK, 17 prill /ATSH-AFP/ - Riekuilibrimi i ekonomisë së këngës, kjo është ambicia e Björn Ulvaeus, anëtar themelues i grupit suedez Abba, i...

AUSTRALI – Gjigantët e teknologjisë prezantojnë një kod për luftën kundër...

SIDNEI, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjigantët ndërkombëtarë të teknologjisë të pranishëm në Australi zbuluan sot, me kërkesë të qeverisë, një kod më të mirë...

UNICEF prezanton udhëzuesin për qasjen e fëmijëve me internetin

ROMË, 11 shkurt /ATSH-ANSA/ - Çdo ditë, në të gjithë botën, 175 000 fëmijë dhe të rinj lidhen me internetin për herë të parë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA