Ballina Etiketimet Internet

Etiketim: internet

COVID-19 ndryshoi përgjithmonë blerjet në internet

GJENEVË, 8 tetor /ATSH-AA/ - Agjencia e Tregtisë dhe Zhvillimit e OKB-së (UNCTAD), përmes një studimi të kryer me rreth 3 700 konsumatorë në...

ZVICËR – Rrjetet sociale, burimi i parë i informacionit për të...

GJENEVË, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Rrjetet sociale janë bërë burimi i parë i informacionit i të rinjve zviceranë, që kanë braktisur televizionin, pas matjeve...

Rekord i ri i shpejtësisë në internet, 178 terabitë për sekondë

LONDËR, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Rekordi i ri botëror për transmetimin e të dhënave në internet është 178 terabitë për sekondë (e barabartë me...

TEKNOLOGJI – 178 terabit për sekondë, rekordi i ri botëror i shpejtësisë...

LONDËR, 29 gusht /ATSH-ANSA/ - Studiuesit e University College London njoftuan arritjen e një rekordi të ri botëror për shpejtësinë e transmetimit të të...

HAPËSIRË – SpaceX lëshon dhjetëra satelitë të rinj për internetin

NJU JORK, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Kompania amerikane e hapësirës ajrore, SpaceX ka dërguar dje edhe 57 satelitë të tjerë në hapësirë ​​për një...

SHBA – “Google” shtyn deri në 2021 punën nëpërmjet internetit

NJU JORK, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Përballë pandemisë së COVID-19, gjiganti amerikan i internetit "Google" njoftoi sot se ka vendosur t'i lejojë punonjësit e...

STRASBURG – KiE: Duhen më shumë përpjekje kundër urrejtjes në internet

STRASBURG, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Këshilli i Europës u kërkoi sot 47 shteteve anëtare të bëjnë më shumë për të luftuar kundër urrejtjes në...

SOFT NEWS – Edhe tetë vjeçe edhe… ”shefe”!

RANGUN, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Nga supa e peshkut deri te këmbët pikante të bretkosave, mësimet e gatimit për një vajzë tetëvjeçare me pizhame...

Kryqi i Kuq Ndërkombëtar: Të ndalohen sulmet për shëndetësinë në internet

GJENEVË, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Kryqi i Kuq Ndërkombëtar u bën thirrje qeverive të punojnë për të ndaluar sulmet kibernetike që synojnë spitalet dhe...

TURQI – Mbi 400 të arrestuar për “provokime” në internet lidhur...

ANKARA, 27 prill /ATSH-AFP/ - Policia turke ka arrestuar më shumë se 400 persona të akuzuar për provokime në rrjetet sociale në lidhje me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA