Ballina Etiketimet Hyrje

Etiketim: hyrje

Hyrja në Greqi, MEPJ: Njihen të gjitha certifikatat e vaksinimit

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se nuk ka asnjë ndryshim thelbësor të protokollit të COVID-19 për hyrjen...

COVID-19 – Uashingtoni paraqet rregulloren e hyrjes në SHBA 

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Të miturit nën moshën tetëmbëdhjetë vjeç nuk do të kenë nevojë të provojnë se janë të vaksinuar kundër COVID-19...

MEPJ: Rregullat e reja për hyrjen në Kosovë

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, njoftoi se nga sot se ndryshojnë rregullat për hyrjen në Kosovë. “Duke nisur nga data...

MEPJ: Masa të reja për hyrjen në Zvicër

TIRANË, 5 tetor/ATSH/  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar mbi masat e reja të vendosura nga qeveria zvicerane për hyrjet në...

Rreth 4.4 milionë shtetas të huaj kanë hyrë në Shqipëri në...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Rreth 4.4 milionë shtetas të huaj kanë hyrë në Shqipëri gjatë 8-mujorit të 2021, duke shënuar rritje me 2,5 herë krahasuar...

UASHINGTON – SHBA heq kufizimet e hyrjes për të huajt e...

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA do të heqë kufizimet e udhëtimit për personat nga jashtë vendit, të cilët mund të provojnë se janë...

MEPJ: Rregulla të reja për hyrjet në Zvicër

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Qeveria zvicerane ka vendosur rregulla të reja për hyrjet në këtë shtet. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke...

COVID-19 – Gjermania ashpërson rregullat e hyrjes për të pavaksinuarit

BERLIN, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Gjermanët që kthehen nga udhëtimet e pushimeve verore jashtë vendit do të përballen me rregulla të reja të testimit...

COVID -19 – Sllovakia ashpërson rregullat e hyrjes

BRATISLAVË, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Rregullore më e rreptë antiCOVID-19 për hyrjen në vend hyri sot në mëngjes në fuqi në Sllovaki, sipas së...

BRUKSEL – BE përgatit listën e vendeve pa kufizime për hyrjen...

BRUKSEL, 24 maj /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të BE-së pritet të krijojnë deri më 9 qershor listën e vendeve joeuropiane, shtetasit e të cilave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA