Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

​Homazhe në Prekaz në 13-vjetorin e pavarësisë/Jashari: U desh sakrificë për...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Të bashkuar për të çuar proceset para, është thirrja qe po bën përfaqësuesi i familjes Jashari, Bekimi. Në 13-vjetorin e Pavarësisë së...

Kryebashkiaku Veliaj dhe ambasadori i Izraelit homazhe në Memorialin e Holokaustit

- Veliaj: Koha të reflektojmë, të ndahemi nga kultura e përçarjes dhe e shpifjeve - TIRANË, 27 janar/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të viktimave...

Rama dhe familjarët homazhe në nderim të 4 të vrarëve në...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, ministra, deputetë të Partisë Socialiste, familjarë të viktimave dhe qytetarë, zhvilluan sot homazhe për viktimat e 21 Janarit...

FOTO/ Homazhe për akademikun Petraq Petro/ Gjinushi: Përfaqësues i dijes shqiptare...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Studiuesi i shkencave matematike Petraq Petro, anëtar i Akademisë së Shkencave që nga viti 2008, profesor i njohur, matematikan, u nda...

8 Dhjetori/ PD, homazhe te monumenti i Azem Hajdarit në Qytet...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe drejtues të PD-së, zhvilluan sot homazhe në monumentin e heroit të...

76-vjetori i Çlirimit/ Autoritetet e larta shtetërore, homazhe pranë monumentit “Nënë...

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Në nderim të kësaj dite, autoritetet më të larta të...

FRANCË – Homazhe për 5-vjetorin e atentateve terroriste

PARIS, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Klasa politike francez bëri sot homazhe për viktimat e atentateve të 13 nëntorit 2015 duke theksuar se "Franca nuk...

FOTO/ Përcillet në banesën e fundit kolosi i muzikës, kompozitori Avni...

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Kompozitori i shquar Avni Mula, i cili u nda dje nga jeta në moshën 92-vjeçare, u përcoll sot me duartrokitje në...

Polanski homazh çiftit që e shpëtoi nga Holokausti

VARSHAVË, 17 tetor /ATSH-DPA/ - Regjisori i njohur kontrovers, Roman Polanski i bëri homazh një çifti polak, që e shpëtoi atë nga Holokausti dhe...

MADRID – Spanja nderon viktimat e koronavirusit me ceremoni mbretërore

MADRID, 16 korrik /ATSH-DPA/ - Spanja do të zhvillojë homazhe për viktimat e koronavirusit me një ceremoni të ndjekur nga mbreti Felipe VI dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA