Ballina Etiketimet Hollanda

Etiketim: Hollanda

Qeveria holandeze: Shqipëria në rrugën e duhur

TIRANË, 24 mars/ATSH/ “Shqipëria është në rrugën e duhur, përparim i dukshëm është bërë”, thuhet sot në qëndrimin zyrtar të qeverise holandeze në lidhje...

Negociatat/ Holanda mirëpret punën e madhe dhe hapat e ndërmarrë vitin...

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/ - Holanda e mirëpret punën e madhe dhe hapat e ndërmarra në vitin e fundit nga Shqipëria. Ambasada e Holandës në...

Dedja: Vendimi i Holandës për vizat për konsum të brendshëm politik

TIRANË, 17 prill/ATSH/ - Vendimi i parlamentit holandez për rikthimin e vizave është për konsum të brendshëm politik, pasi shifrat tregojnë se ka një...

HOLANDË – Mbi 600 fëmijë migrantësh marrin azil

HAGË, 30 janar /ATSH-DPA/ - Pas vite përpjekjesh të pasuksesshme për marrjen e azilit, mbi 600 fëmijë dhe familjet e tyre mund të qëndrojnë...

Shqipëria lobim intensiv në Holandë për hapjen e negociatave

TIRANË, 3 Qershor/ATSH-Gjergji Mima/ -Hapja e negociatave është objektivi kryesor i Shqipërisë, teksa pritet vendimi i 28 vendeve anëtare të BE në mbledhjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA