Ballina Etiketimet Hidrokarbure

Etiketim: Hidrokarbure

Monitorimi i transaksioneve në sektorin e hidrokarbureve/ Nuk është koncesion, proces...

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nuk bëhet fjalë për koncesion në lidhje me monitorimin e transaksioneve...

Reforma e hidrokarbureve/Më e kufizuar në kornizën e vëmendjes, por ecuri...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “faktet e shifrat e reformës në sektorin e hidrokarbureve flasin për një ecuri pozitive të...

GJERMANI: Maas për vizitë ndërmjetësimi në Greqi dhe Turqi 

BERLIN, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas do të vizitojë Athinën dhe Ankaranë në përpjekje për të ndërmjetësuar një mosmarrëveshje...

TURQI – Erdogan : Do të përshpejtojmë kërkimet për hidrokarbure në...

STAMBOLL, 21 gusht /ATSH-AFP-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se Turqia do të përshpejtojë kërkimet për hidrokarbure në Mesdheun lindor duke...

LIBAN – Fillon eksplorimi historik në det për hidrokarbure

BEIRUT, 29 shkurt /ATSH-DPA/ - Libani filloi sot eksplorimet e para për naftë dhe gaz në det, veprim ky i përshkruar si historik nga presidenti...

Kërkimi i naftës në bllokun 2-3/ Miratohet kontrata me Shell Upstream...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot miratimin e kontratës me ndarje prodhimi, e ndryshuar dhe e riformuluar, për kërkimin, zhvillimin dhe...

Cilësia e karburanteve/Në 6 muaj kontroll në 3459 subjekte, penalizim për...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/-Kontrollet e cilësisë së karburantit këtë vit janë intensifikuar. Gjatë 6-mujorit të parë të vitit janë kryer analiza të vazhdueshme dhe...

GREQI – Athina autorizon kompanitë amerikane dhe franceze të kërkojnë për...

ATHINË, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Greqia autorizoi sot kompanitë amerikane dhe franceze, “ExxonMobil” dhe “Total” që të kërkojnë për rezerva gazi dhe nafte në...

GREQI – Athina miraton nxjerrjen e hidrokarbureve në zonën e Kretës

ATHINË, 26 mars /ATSH-ANA/ - Një dekret ministror që miraton raportin mjedisor për shfrytëzimin për hidrokarbure në perëndim dhe jugperëndim të ishullit të Kretës...

DASH, asistencë teknike në sektorin e hidrokarbureve në Shqipëri

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/- Projekti për asistencën teknike në sektorin e hidrokarbureve do të mbështesë përpjekjet e Shqipërisë për të rritur sigurinë e saj energjetike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA