Ballina Etiketimet Hapesire

Etiketim: hapesire

Qelizat e muskujve të njeriut drejt hapësirës për kërkime mbi plakjen

LONDËR, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qelizat e muskujve të njeriut do të lëshohen në hapësirë, ​​në një eksperiment që mund t'i ndihmojë njerëzit të...

Kina lëshon në hapësirë ​​satelitët ”Chicien-6”

PEKIN, 10 dhjetor /ATSH-AA /- Kina ka dërguar në hapësirë ​​grupin e pestë të satelitëve ''Chicien-6'', të përdorur për eksplorimin e hapësirës dhe testimin...

Nisja e satelitit ”Ixpe” pritet të hapë një dritare të re...

KALIFORNI, 9 dhjetor /ATSH-ANSA/ - I nisur nga Qendra Hapësinore ''Kennedy'' në Kejp Kanaveral, sateliti për astronominë ''Ixpe'', synon të studiojë fenomenet ekstreme të...

NASA shtyn misionin për shkak të kërcënimeve nga mbeturinat hapësinore

KALIFORNI, 1 dhjetor /ATSH-AA/- Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës e SHBA-së (NASA) ka shtyrë shëtitjen e planifikuar në hapësirë jashtë Stacionit Ndërkombëtar të...

Misioni i ”SpaceX” drejt ISS-së pas vonesave të shumta

FLORIDA, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Një mision i drejtuar nga ''SpaceX'' në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS) që u vonua disa herë u ngrit...

Astronautët kinezë mbërrijnë në stacionin hapësinor ”Pallati qiellor”

PEKIN, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Misioni hapësinor kinez ka mbërritur në stacionin hapësinor Tiangong (''Pallati qiellor''), i cili aktualisht është në ndërtim e sipër. ''Ekuipazhi...

Princi William: Mjedisi ka më shumë rëndësi sesa udhëtimet në hapësirë

LONDËR, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Duka i Kembrixhit ka kritikuar garën në hapësirë ​​dhe turizmin hapësinor duke thënë se mendjet më të ndritura në...

Filmi i parë në hapësirë, një përvojë për kinematografinë

MOSKË, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Xhirimi i filmit të parë në orbitë do të jetë një përvojë që do të pasurojë njohuritë kinematografike dhe...

Kina lëshon anijen kozmike “Tianzhou-3”

PEKIN, 20 shtator /ATSH-AA/- Kina ka lëshuar sot një anije kozmike të mallrave për stacionin e saj në ndërtim e sipër, tha agjencia hapësinore...

Kthehen nga hapësira turistët e parë që fluturuan në orbitën e...

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-AA/ - Turistët e parë hapësinorë të dërguar në orbitën e Tokës nga kapsula “Crew Dragon” e kompanisë së Elon Musk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA