Ballina Etiketimet Hapesira

Etiketim: hapesira

HAPËSIRË – Toka fut në gravitetin e saj një miniHënë të...

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-ANSA/ - Mund të jetë një asteroid ose mbeturina hapësinore, pasi ka ende paqartësi në lidhje me natyrën reale të objektit...

FOTO/ Nis rehabilitimi i shkollës së Lalmit, klasa të reja dhe...

TIRANË, 21 gusht/ATSH/Krahas banesave individuale, bashkia e Tiranës vijon rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në zonat rurale. Kryebashkiaku Erion Veliaj,...

Shtohen përdoruesit e korsive të biçikletave në Tiranë, Parku i Liqenit...

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Krijimi i korsive të biçikletave në Tiranë ka dhënë efektet pozitive pasi po përdoren masivisht nga qytetarët. Specialistët e Agjencisë së Parqeve...

Krimi Mjedisor/ Policia aksion në Durrës për lirimin e hapësirave publike...

TIRANË, 26 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ Policia e Shtetit vijon operacionin kundër krimeve mjedisore, zaptimit të pronës publike në plazhe, ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa...

BRUKSEL – ESA: Europës i duhen 16 miliardë euro investime për...

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Le të punojmë së bashku për të investuar të paktën 16 miliardë euro për sektorin e hapësirës në buxhetin...

Sarandë, inspektohen hapësirat për investime komunitare

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma, inspektoi sot  hapësirat e rrugëve dhe ato midis pallateve në lagjen Kodër, të qytetit...

SOFT NEWS – ”No Brexit” edhe nga… hapësira?

LONDËR, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe dëshiron të qëndrojë në BE, ishte mesazhi mes një gjelbërimi toke në jugperëndim të vendit i...

Durrës/Bashkia vijon me pastrimin e hapësirave publike

TIRANË, 25 tetor/ATSH/- Pastrimi i hapësirave publike vijon të jetë në fokus të punës së bashkisë së Durrësit. Punonjësit e bashkisë po pastrojnë çdo zonë...

FOTO/ Sarandë, lirohen hapësirat publike nga zapitmet e paligjshme

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ - Në qytetin bregdetar të Sarandës institucionet e pushtetit vendor në bashkëpunim me Policinë Bashkiake po punojnë intensivisht për lirimin e...

Durrës, lirohen hapësirat publike në rrugën “Aleksandër Goga”

TIRANË, 3 tetor/ATSH/- Banorëve të lagjes nr.18 në rrugën "Aleksandër Goga" në Durrës do t'iu kthehen hapësirat publike , të cilat ishin zaptuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA