Ballina Etiketimet Guterres

Etiketim: guterres

BM – Guterres: COP26 duhet të veprojë për të shpëtuar njerëzimin

LONDËR, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres i bëri sot thirrje COP26 për të shpëtuar njerëzimin përballë...

COP26 – Guterres: Ndaloni masakrën mbi Tokën

GLASGOU, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres i bëri thirrje konferencës së klimës COP26 për të shpëtuar njerëzimin përballë...

NJU-JORK – Guterres: Ndryshimi i klimës rrit rrezikun e konflikteve të...

NJU-JORK, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Efektet e ndryshimit të klimës kërcënojnë të përshkallëzojnë më tej problemet në rajonet që tashmë janë të paqëndrueshme ose...

NJU JORK – Guterres: Bashkëpunimi SHBA-OKB, shtyllë për paqen dhe sigurinë

NJU JORK, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Bashkëpunimi midis SHBA dhe OKB është një shtyllë themelore për punën tonë dhe SHBA, me një angazhim të...

OKB – Guterres: Ulje urgjente e emetimeve për të parandaluar katastrofën...

NJU JORK, 16 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres bëri thirrje për reduktime urgjente, të shpejta...

NJU JORK – Guterres: Drejt një botë më pak kaotike

NJU JORK,11 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka paraqitur propozime për të përmirësuar organizimin dhe bashkëpunimin ndërkombëtar. "Bota jonë po...

OKB – Guterres: Bota duhet të bashkohet kundër kërcënimit terrorist në...

UASHINGTON, 16 gusht /ATSH-AFP/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar të bashkohet për të "hequr...

NJU JORK – Guterres: Jetojmë ende nën hijen e kërpudhave bërthamore

NJU JORK, 9 gusht /ATSH-ANSA/ - Vetëm eliminimi total i armëve bërthamore do të sigurojë që vuajtjet e pallogaritshme të parandalohen, deklaroi sot sekretari...

BRUKSEL – Guterres: Ka nevojë për një qasje të re në...

BRUKSEL, 24 qershor /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres deklaroi se është shumë e rëndësishme që Europa të ketë një politikë...

OKB/ Xhaçka pritet nga Sekretari i Përgjithshëm: Shqipëria, kontribut për zgjidhjet...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka u prit sot në një takim të veçantë nga Sekretari i Përgjithshëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA