Ballina Etiketimet Greve

Etiketim: greve

Rama përshëndet mbylljen e grevës së naftëtarëve: Caktoni përfaqësinë, nesër do...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot si një lajm shumë të mirë  mbylljen e grevës në Ballsh. Ndërkohë kryeministri ftoi naftëtarët e Ballshit...

”Rolls-Royce” në vështirësi për shkak të zhvendosjes së aktivitetit

LONDËR, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Punonjësit e një uzine për prodhimin e motorëve të avionëve, pjesë e ''Rolls-Royce'', në veri të Anglisë, filluan sot...

Meta: Të vendoset menjëherë dialogu mes qeverisë dhe grave naftëtare

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta bëri thirrje sot për vendosjen e menjëhershme të dialogut mes qeverisë dhe grave greviste e naftëtarëve për një...

Greva e naftëtarëve/ I gatshëm në sekondë të bisedojmë me logjikë

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ "Asnjë presion, asnjë ultimatum i asnjë forme nuk funksionon me mua dhe me këtë qeveri, dhe në rastin e naftëtarëve të...

Kryemadhi takoi grevistet e Ballshit/ Balla: Lotët e krokodilit janë histori...

  TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh sot se "kush mendon se mund t’i marrë shqiptarët për...

BJELLORUSI – Lukashenko mbyll kompanitë në grevë

MINSK, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko urdhëroi sot ndërprerjen e punës nga 24 gushti në të gjitha kompanitë, ku punonjësit janë...

GREQI – Greva e transporteve paralizon Athinën

ATHINË, 17 shkurt /ATSH-ANA/ - Autobusët, tramvajet dhe metrotë nuk do të operojnë më 18 shkurt në Athinë, pasi punonjësit e tyre do të...

HONG KONG – Autoriteti Spitalor kërkon rikthimin në punë të personelit

HONG KONG, 4 shkurt /ATSH-DPA/ - Autoriteti Spitalor i Hong Kongut (HA), i bëri thirrje punonjësve të spitalit publik që të kthehen në punë,...

GJERMANI – Sindikata e ekuipazhit bën thirrje për grevë tek Germanwings

BERLIN, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sindikata gjermane UFO, që përfaqëson ekuipazhin e Lufthansa-s kërkoi sot një grevë tre ditore duke nisur nga e hëna...

GJERMANI – Thirrje tjetër për grevë te Lufthansa

FRANKFURT, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sindikata gjermane UFO, përfaqësuese e ekuipazhit të Lufthansa-s deklaroi sot se do të kërkonte një grevë tjetër në ditët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA