Ballina Etiketimet Gjimnaz

Etiketim: gjimnaz

Ndryshimet për “Maturën Shtetërore 2020” paraqiten para maturantëve të “Ismail Qemalit”

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Në gjimnazin “Ismail Qemali” në Tiranë është organizuar sot takimi me maturantët e këtij viti për prezantimin e risive dhe ndryshimeve...

Berat/ Gjimnazi “Babë Dudë Karbunara” së shpejti me kushte bashkëkohore

TIRANË, 16 shtator/ATSH/- Rreth 800 nxënës të gjimnazit “Babë Dudë Karbunara”, do të bëhen shumë shpejt me shkollë të re. Kështu deklaroi sot kryetari i...

60-vjetori i krijimit, gjimnazi “Petro Nini Luarasi” merr titullin “Kalorës i...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, me rastin...

Vlorë, rehabilitim oborrit dhe pjesës së jashtme të gjimnazit “Ali Demi”

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ - Oborri brendshëm i shkollës "Ali Demi" në Vlorë dhe pjesa jashtë tij do të rehabilitohen falë një projekti të bashkisë...

Lushnjë, gjimnazi i Krutjes me ambiente të reja

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/- Në Krutje të Lushnjës po vijon puna për restaurimin e gjimnazit, që do të shërbejë gjithashtu edhe si qendër komunitare. Zëvendëskryeministri Erjon...

150 pisha nga gjimnazi “Qemal Stafa” në parkun kombëtar Divjakë-Karavasta

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/- “Pas dhjetë vitesh dikush do të ulet në hijen e kësaj peme”. Nëse kalon këtë fundjavë në dunat e Divjakës mund...

FOTO/ Gjimnazi “Hasan Tahsini” në Sarandë me ambiente të reja

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Punimet për rikonstruksionin e gjimnazit "Hasan Tahsini", në Sarandë po ecin me ritme shpejta dhe brenda marsit 2019 pritet të...

Shkodër, pamje e re për sheshin pranë gjimnazit “28 Nëntori”

TIRANË, 10 Dhjetor/ATSH/- Brenda pak ditëve sheshi pranë hyrjes së gjimnazit “28 Nëntori”, në Shkodër do të ndryshojë krejtësisht pamje. Sipas planit të përcaktuar nga...

Drejtoresha e “Sami Frashërit”: Kurrikula e re, me përparësi të dukshme

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/- "Çdo investim për arsimin, është investim për të ardhmen", theksoi sot drejtoresha e gjimnazit "Sami Frashëri", në Tiranë Teuta Domi. Kështu tha...

Foto/ Rikonstruktohet gjimnazi “Halim Xhelo” në Vlorë

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator e gjen tërësisht të rikonstruktuar gjimnazin "Halim Xhelo", në Vlorë. Kryetari i bashkisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA