Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Beaune: Manovrat britanike në Jersey nuk duhet të na...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Manovrat britanike në brigjet e ishullit anglo-normand të Jersey, objekt i tensioneve mes Parisit dhe Londrës që kanë vendosur...

FRANCË – Rihapje graduale e jetës publike nga 19 maji

PARIS, 30 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti francez Emmanuel Macron po planifikon të hapë gradualisht pjesë të mëdha të jetës publike nën rregulla të rrepta...

FRANCË – Mbi 30 mijë raste të reja me COVID-19

PARIS, 28 prill /ATSH-AA/ - Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 30 317 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19). Instituti...

FRANCË – 11 miliardë euro kredi në mbështetje të ekonomisë postCovid-19

PARIS, 26 prill /ATSH-AFP/ - Një total prej 11 miliardë euro kredi për të mbështetur rimëkëmbjen e ekonomisë franceze postCovid-19 do të jetë në...

FRANCË – Karantinë 10-ditore për udhëtarët nga 5 vende

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Të gjithë pasagjerët nga Brazili, India, Kili, Afrika e Jugut dhe Argjentina do t'i nënshtrohen një karantine 10-ditore kur...

FRANCË – Castex: Heqje graduale e kufizimeve antiCOVID-19 nga 3 maji

PARIS, 22 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez Jean Castex detajoi sot kalendrin për lehtësimin gradual të masave të marra për të luftuar pandeminë, me...

COVID-19 – Qeveria franceze parashikon rihapjen në maj

PARIS, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Qeveria franceze, që do të mblidhet sot në Elyse me presidentin Emmanuel Macron, parashikon heqjen e limitit 10 kilometra...

FRANCË – Veran: COVID-19 në rënie, por situata mbetet e brishtë

PARIS, 20 prill /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Véran theksoi se prej pesë ditësh ka pasur një rënie të pandemisë, por kjo...

BERLIN – Gjermania dhe Franca kërkojnë trajtim mjekësor të menjëhershëm për...

BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë gjermane kërkoi sot në mënyrë urgjente për autoritetet ruse të japin një trajtim mjekësor të menjëhershëm...

FRANCË – Karantinë e detyrueshme për latino-amerikanët dhe afrikanët

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Franca do të vendosë një karantinë të detyrueshme 10 ditore për udhëtarët e ardhur nga Brazili, Argjentina, Kili dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA