Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

FRANCË – Castex: Të mos ulim vëmendjen përballë COVID-19

LILLE, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij dhe shërbimeve shtetërore të mos ulin vëmendjen dhe kujdesin përballë rritjes...

FRANCË – Ulje historike e PBB-së prej 13,8% në tremujorin e...

PARIS, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Franca regjistroi një rënie historike prej 13,8% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e dytë për shkak...

PARIS – Veran: Franca nuk duhet t’i dorëzohet COVID-19-ës

PARIS, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Franca nuk ndodhet përballë një vale të dytë koronavirusi dhe pikërisht për këtë nuk duhet të heqë dorë nga...

FOKUS – Franca kundër mbylljes së kufijve: Schengeni hapësira jonë vitale

PARIS, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Mbyllja e kufijve brenda Europës duhet të shmanget sa më shumë që të jetë e mundur, deklaroi sot sekretari...

FRANCË – Papunësia ende në një nivel historikisht të lartë

PARIS, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Si pasojë e rifillimit të veprimtarisë pas heqjes së kufizimeve, numri i të papunëve në Francë vazhdoi rënien në...

FRANCË – Bursat europiane sërish në vlera të ulëta

PARIS, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Bursat europiane vazhduan sot përparimin në vlera të ulëta, duke u treguar të kujdesshme, në pritje të rezultateve të debateve...

FRANCË – Ministria e Shëndetësisë paralajmëron për një valë tjetër Covid-19

PARIS, 27 korrik /ATSH-ANSA/ - Frikë në Francë për një rikthim të mundshëm të pandemisë së koronavrusit të ri. Në një intervistë të botuar sot...

FRANCË – Testim i detyrueshëm për COVID-19 për udhëtarët nga 16...

PARIS, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex njoftoi sot testimin e detyrueshëm për udhëtarët që mbërrijnë në Francë nga 16 vende, ku...

PARIS – Castex rekomandon për francezët të shmangin udhëtimet në Katalonjë

PARIS, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex rekomandoi sot francezët të shmangin udhëtimet në Katalonjë, rajoni verilindor i Spanjës, për shkak të...

Riatdhesohen vullnetarisht 109 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë

https://www.facebook.com/1502420603377639/posts/2812009225752097/ TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Riatdhesohen 109 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë. Vijojnë operacionet e riatdhesimit vullnetar të shtetasve që kanë kërkuar azil...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA