Ballina Etiketimet Flake

Etiketim: flake

JAPONI – Ekspozohet Flaka Olimpike në Tokio

TOKIO, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Flaka Olimpike do të ekspozohet së shpejti në Tokio, njoftuan organizatorët e Lojërave Olimpike, pesë muaj pas shtyrjes së...

JAPONI – Shuhet Flaka Olimpike për shkak të COVID-19

TOKIO, 7 prill /ATSH-AFP/ - Flaka Olimpike do të ndalojë të ekspozohet për publikun në Fukushima, njoftoi komiteti organizativ i Lojërave Olimpike të Tokios,...

SHBA – Arrin në 25 persona numri i viktimave nga anija...

SAN FRANCISKO, 3 shtator /ATSH-AA/ - Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e një zjari në një anije që u fundos...

SHBA – Shpallen të zhdukur 33 persona që ndodheshin në një...

LOS ANXHELOS, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Sot në mëngjes 33 persona janë shpallur të zhdukur pasi anija turistike në të cilën ndodheshin u shkatërrua...

OMAN – Naftëmbajtësja ”Front Altair” përfshihet nga flakët

OSLO, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Naftëmbajtësja “Front Altair”, shënjestër e një sulmi të dyshuar sot në Detin e Omanit, nuk është fundosur, theksoi drejtori...

JAPONI – Flaka olimpike e Tokio 2020 do të përshkojë zonat...

TOKIO, 3 qershor /ATSH-AA/ - Komiteti organizativ i Lojërave Olimpike të Tokios, bëri të ditur të shtunën se pishtari që mban flakën olimpike do...

FOTO/ Merr flakë një protestues, ndërhyn policia

TIRANË, 11 maj /ATSH/ - Një protestues i opozitës ka marrë flakë pas hedhjes së bombave molotov nga ana e protestuesve. Por ka qenë i...

NJU DELHI – 17 viktima pas zjarrit në një hotel

NJU DELHI, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Shtatëmbëdhjetë persona humbën jetën dhe katër të tjerë morën dëmtime të rënda prej flakëve të zjarrit që përfshiu...

SKOCI – Përfshihet nga flakët shkolla e artit në Glasgow

GLASGOW, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Shkolla prestigjioze e artit në Glasgow, e vendosur në një ndërtesë historike që është një vepër e arkitetit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA