Ballina Etiketimet Fjalim

Etiketim: fjalim

22 vjet nga bombardimet e NATO-s në Serbi/ Rama: Datë e...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ "Adresimi historik i Presidentit Bill Clinton për bombardimin e regjimit nacional-socialist të Beogradit në mbrojtje të Kosovës së martirizuar, e bën...

Varhelyi: Shqipëria përmbushi kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, pandemia tregoi...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Shqipëria ka përmbushur kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, deklaroi komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në Forumin...

FOKUS – Merkel pranon reagimin e ngadaltë ndaj valës së dytë...

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel pranoi të metat në reagimin e Gjermanisë ndaj valës së dytë të infeksioneve të koronavirusit,...

BEOGRAD – Kamberi: Gjykata e Lartë serbe miraton fyerjen institucionale të...

BEOGRAD, 9 shkurt /ATSH/ - Deputeti shqiptar në parlamentin serb, Shaip Kamberi deklaroi sot në këtë parlament se Gjykata e Lartë serbe ka refuzuar...

SHBA – Biden: Do të jem presidenti i të gjithë amerikanëve

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i ri i betuar, Joe Biden theksoi në fjalimin e tij përurues se "demokracia fitoi", duke përshëndetur një...

SHBA – Trump: Fjalimi para sulmit kundër Kapitolit ishte plotësisht i...

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-DPA/- Presidenti amerikan në largim, Donald Trump tha sot se fjalimi, që nxiti mbështetësit e tij të sulmonin Kapitolin javën e...

LONDËR – Elizabeth II: Nuk jeni vetëm, edhe në netët më...

LONDËR, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Mbretëresha Elizabeth II u përpoq sot, gjatë fjalimit të saj për Krishtlindje, të transmetonte shpresë, e pranishme dhe në netët...

EANA – Krasniqi: Covid-19, sfidat dhe zgjidhjet për tregjet e vogla...

TIRANË, 31 tetor /ATSH/ - Agjencitë e lajmeve përmbushën denjësisht misionin përballë COVID-19, deklaroi drejtoresha e përgjithshme e Agjencisë Telegrafike Shqiptare, Armela Krasniqi në...

PEKIN – Xi: Bota u përket të gjithëve

PEKIN, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - Në fjalimin e tij të gjatë, plot patriotizëm dhe të shënuar edhe nga ngjarje heroizmi për forcat kineze, presidenti...

BM – Elizabeth II: Asnjë dorëzim përballë COVID-19

LONDER, 8 maj /ATSH-ANSA/ - Asnjëherë mos u dorëzo dhe kurrë mos u dëshpëro, është mësimi që mbretëresha Elizabeth II u kujton bashkatdhetarëve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA