Ballina Etiketimet Fituese

Etiketim: fituese

Dua Lipa, fituese e ”Brit Awards”, i dominuar nga zonjushat

LONDËR, 12 maj /ATSH-DPA/ - Dua Lipa ishte fituesja e ''Brit Awards'' të dominuar nga zonjushat duke shënuar kthimin e muzikës live në ''O2...

Foto/ Arilena Ara me “Shaj” fiton Festivalin e Këngës në RTSH,...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ - Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin më të madh europian “Eurovision”, që vitin e ardhshëm do të...

FOTO/ “Colours of Albania” përzgjidhen 5 fotot fituese, trashëgimi kulturore dhe...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/- Edicioni i 5-të i konkursit “Colours of Albania” u shndërrua në një brand, me mijëra foto artistike të publikuara për 5...

FOTO/ Holanda fituese e “Eurovision”, Shqipëria renditet e 18-ta

TIRANË, 19 maj/ATSH/- Holanda fitoi festivalin Eurovision 2019, me këngën “Arcade" një baladë dashurie nga Duncan Laurence, ndërsa Shqipëria e përfaqësuar nga Jonida Maliqi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA