Ballina Etiketimet Fitime

Etiketim: fitime

Mbështetje përmes uljes së barrës fiskale/ 1.8 miliard më shumë të...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj thotë se vijon mbështetja e biznesit përmes uljes së vazhdueshme të barrës fiskale dhe...

PARIS – Bursat europiane shënojnë fitime të mëdha nën reagimin e...

PARIS, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Bursat europiane shënuan sot fitime të mëdha, para fillimit të sezonit të publikimit të fitimeve, të nxitura nga ecuria...

GJERMANI – Fitimet e “Daimler” bien në 2,4 miliardë euro

Berlin, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave “Daimler” raportoi sot humbje të mëdha për të dytin vit radhazi, ku fitimet pësuan një...

NJU JORK – Ulen fitimet e “Twitter”-it, por rritet numri i...

NJU JORK, 6 shkurt /ATSH-AA/ - Rrjeti social Twitter njoftoi se fitimet e tij neto në tremujorin e katërt nga 255 milionë dollarë ranë...

SUEDI – Rriten fitimet për kompaninë “Ericsson” në tremujorin e katërt

STOKHOLM, 24 janar /ATSH-DPA/ - Kompania suedeze e teknologjisë së telekomunikacionit "Ericsson" doli me fitim në tremujorin e katërt të vitit 2019, deklaroi sot...

SHBA – Kreu i “Apple” fitime më të ulëta në 2019

SAN FRANÇISKO, 4 janar /ATSH-AFP/ - Kreu i "Apple", Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin 2019, nga 15,7 milionë në 2018,...

GJENEVË – Ngadalësohet transporti ajror në sfondin e luftrave tregtare dhe...

GJENEVË, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kompanitë ajrore kanë njoftuar sot se ishin prekur ndjeshëm në vitin 2019 nga lufta tregtare dhe tensionet sociale, me...

“Joker” rekord fitimesh, 1 miliard dollarë vetëm në fundjavë

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ - Filmi i shumëkomentuar “Joker” ka thyer një tjetër rekord, duke u bërë i pari prodhim që arkëton shumën 1...

GJERMANI – Volkswagen ul fitimet për vitin 2020

FRANKFURT, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen uli parashikimin e tij për vitin 2020 duke përmendur kushtet ekonomike në tregun e automobilave. Drejtori...

SHBA – Të ardhurat e Twitter më të ulëta se pritshmëritë

NJU JORK, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Twitter paraqiti sot të fitime dhe xhiro vjetore më të ulëta se pritshmëritë, dëmtuar sidomos nga problemet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA