Ballina Etiketimet Fiter Bajrami

Etiketim: Fiter Bajrami

Incident gjatë faljes së Fitër Bajramit, 40-vjeçari tenton të vetëdigjet

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Një incident ka ndodhur sot në sheshin "Skënderbej", teksa besimtarët myslimanë po kryenin faljen e namazit, me rastin e Fitër Bajramit. Një...

Kosovë/ Besimtarët myslimanë kthehen në xhami për të falur Fitër Bajramin

PRISHTINË, 13 maj/ATSH/- Besimtarët mysliman në Kosovë për shkak të pandemisë nga Covid-19, nuk i kryen ritet fetare nëpër xhami për dy festa, por...

Fitër Bajrami/SHBA e BE urojnë besimtarët myslimanë

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. "Shpresojmë dhe urojmë që...

Kreu i KMSH-së uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, uroi sot besimtarët myslimanë dhe shqiptarë kudo që ndodhen për festën e Fitër...

Meta uron Fitër Bajramin: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë Gëzuar Fitër Bajramin! “Sot besimtarët myslimanë kremtojnë përkushtimin dhe...

Veliaj shërben drekën e Bajramit për njerëzit në nevojë në mensën...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Bashkia e Tiranës shtroi sot për ditën e shenjtë të Fiter Bajramit, një drekë festive në të gjitha qendrat sociale, për...

Gjithçka që duhet të dini mbi Fiter Bajramin

TIRANË,15 qershor /ATSH/ - Fiter Bajrami i cili festohet nga myslimanët mbarë botës, shënon fundin e Ramazanit, muajit të shenjtë të agjërimit, në kalendarin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA