Ballina Etiketimet Financa

Etiketim: financa

COVID-19 – BE parashikon pezullimin deri më 2023 të rregullave financiare

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AA/ - Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), Bashkimi Europian (BE) rekomandoi pezullimin dhe moszbatimin deri në vitin 2023 të...

Miradministrimi fiskal/ Rritje e të ardhurave në buxhetin e shtetit me...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Nga procesi i fiskalizimit qeveria synon të rrisë të ardhurat në buxhetin e shtetit me 10 % dhe 20 % në...

Institucionet Financiare Jobanka shënuan një total aktivesh prej 67 miliardë lekësh...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Sektorët e tregtisë, shërbimeve dhe bujqësisë vijojnë të përfaqësojnë aktivitetet kryesore ekonomike që tërheqin kredi nga jobankat (institucionet mikrofinanciare), ndërkohë...

Financat postCOVID-19/ 30 milionë dollarë më shumë në buxhet vetëm në...

TIRANË, 2 shtator/ATSH/ Rigjallërimi ekonomik postCOVID-19 vijon me intensitet, edhe pse epidemia është aktualisht në kulmin e saj. E dhëna e parë është punësimi, ku...

KANADA – Chrystia Freeland zgjidhet ministrja e re e Financave

MONTREAL, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau njoftoi zyrtarisht dje se Chrystia Freeland do të jetë ministrja e re e Financave, e...

Mbështetja nga Paketa e Zgjeruar/Në të gjithë vendin përfituan 167,450 punonjës,...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/-Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj në vijim të turit të komunikimeve të drejtpërdrejta me biznesin, ketë herë u ndal në...

BRITANI E MADHE – “British Airways” nxjerr në shitje vepra arti...

LONDËR, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Linja ajrore British Airways dëshiron të shesë një pjesë të koleksionit të saj të artit në mënyrë që të...

Udhëzimi i Ministrisë së Financave/ Dhurimi i pronës midis familjarëve pa...

TIRANË, 11 prill /ATSH/ Dhurimi i pronës apo truallit midis familjarëve do të kryhet pa paguar tatimin mbi të ardhurat në masën 15%. Udhëzimi i...

GJENEVË – OBSH kërkon 675 milionë dollarë kundër koronavirusit

GJENEVË, 23 shkurt /ATSH-AA/ - Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675...

“Së bashku për Shqipërinë”/ Ahmetaj: Transparencë totale për donatorët dhe respekt...

TIRANË, 17 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Shpërndarja e fondeve për Rindërtimin do të jetë plotësisht transparente dhe e monitorueshme nga donatorët dhe në respekt...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA