Ballina Etiketimet Filma

Etiketim: filma

KINEMA – Apple blen filma të vjetër nga Hollivudi për TV+

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-ANSA/- Kompania Apple është duke blerë filma të vjetër dhe seriale televizive për të zgjeruar katalogun e shërbimit të pajtimit të...

KOMENT – Filmat apokaliptikë që nuk na përgatitën aspak për terrorin...

NJU JORK, 8 prill /ATSH-DPA/ - Duhej të ishim shumë herë më të përgatitur për pandeminë COVID-19 dhe nuk i referohem çështjes në nivel...

KINEMA – Filmat në garë për ”Ariun e artë”

BERLIN, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Tetëmbëdhjetë filma janë në garë për çmimin ''Ariu i artë'' në festivalin e filmit në Berlin, thënë ndryshe Berlinale,...

“Netët e Kinemasë Europiane” në Pukë, shfaqen dy filma shqiptarë

TIRANË, 31 tetor/ATSH/- “Netët e Kinemasë Europiane” nisi mbrëmjen e djeshme në qytetin e Pukës, me shfaqjen e dy filmave shqiptarë. Ky aktivitet i zhvilluar...

FOTO/ Java e Filmit Amerikan sjell në Tiranë dokumentarë të vlerësuar...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë organizoi Javën e Filmit Amerikan, i cili solli në Shqipëri dokumentarë bashkëkohorë...

KINEMA – Filmat kandidatë për ”Luanin e Artë”

VENECIA, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Më poshtë vijojnë 21 filmat në konkurrim për ''Luanin e Artë'' të edicionit të 76-të të Festivalit të Venecias: -...

KINEMA – Version i ri i “Mama, humba avionin” për platformën...

LOS ANXHELES, 8 gusht /ATSH-AFP/ - ''Disney'' po përgatit një version të ri të filmave klasikë “Mama, humba avionin” dhe “Natë në muze”, për...

ITALI – Bota e kulturës në zi për vdekjen e producentit,...

ROMË, 15 qershor /ATSH-ATSH/ - Producenti italian, Franco Zeffirelli vdiq të shtunën në moshën 96 vjeç në shtëpinë e tij, në Romë. Franco Zeffirelli vdiq...

FOTO/ Dita e pestë e festivalit të filmit “Dea Open Air”

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Në Tiranë po vijon edicioni i gjashtë i ''Dea Open Air'' 2019 në sallën Black Box të Universitetit të...

“Banff Mountain Film Festival”, konkursi i aventurës dhe adrenalinës

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ - Në kinematë e mbarë botës, nisi dje “Banff Mountain Film Festival”, konkursi ndërkombëtar i filmave me metrazh të shkurtër e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA