Ballina Etiketimet Filipine

Etiketim: filipine

Pandemia në Filipine krijoi edhe një restorant… me sfera të tejdukshme!

MANILA, 7 janar /ATSH-AA/ - Pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) ka arritur të ndryshojë gjithçka lidhur me jetesën e përditshme të njeriut, përfshirë...

SOFT NEWS – Humb sërfin në Havai, e gjen në… Filipine!

HAWAI, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Kur Doug Falter humbi sërfin e tij në Havai, në 2018, ai kishte menduar se do ta merret ndonjë...

FILIPINE – Një tërmet 6,6 ballë Rihter godet qendrën e vendit

MANILA, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Një tërmet me magnitudë 6,6 ballë të shkallës Rihter goditi sot zonën qendrore të Filipineve qendrore, duke shkaktuar deri...

FILIPINE – 27 milionë banorë u rikthehen kufizimeve për shkak të...

MANILA, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Më shumë se 27 milionë banorë në Filipine u rikthyen sot nën masa më të rrepta bllokimi, pasi numri...

FILIPINE – Opinioni publik paralajmërohet për një ilaç fals kundër COVID-19

MANILA, 24 maj /ATSH-DPA/ – Departamenti filipinas i Shëndetësisë paralajmëroi opinionin publikun vendas lidhur me pretendimin se një ilaç antiviral, i zhvilluar nga një...

FILIPINE – Rihapen qendrat tregtare si pjesë e lehtësimeve të kufizimeve

MANILA, 16 maj /ATSH-DPA/ – Qendrat tregtare në Filipine u rihapën sot, pasi qeveria lehtësoi kufizimet e vendosura dy muaj më parë për të frenuar përhapjen...

FILIPINE – Qeveria shpall kufizime të reja për fluturimet ndërkombëtare

MANILA, 9 maj /ATSH-DPA/ – Filipinet njoftuan sot për kufizime të reja lidhur me fluturimet ndërkombëtare që ulen në aeroportin e saj kryesor, ku...

MANILA – Filipinet mbyllin televizionin më të madh në vend

MANILA, 6 maj /ATSH-AA/ - Filipinet kanë urdhëruar mbylljen e rrjetit më të madh televiziv të vendit dhe kjo me efekt të menjëhershëm. Komisioni Kombëtar...

FILIPINE – Qeveria pezullon përkohësisht fluturimet ndërkombëtare

MANILA, 3 maj /ATSH-DPA/ – Filipinet ndaluan përkohësisht të gjitha fluturimet ndërkombëtare, për të frenuar përhapjen e koronavirusit në vend. Sipas qeverisë, kufizimet do të vendosen për...

FILIPINE – Shtohet numri i trupave për respektimin e kufizimeve ndaj...

MANILA, 19 prill /ATSH-DPA/ - Më shumë trupa do të dislokohen në kryeqytetin e Filipineve, Manila dhe qytete të tjera të vendit me një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA