Ballina Etiketimet Ferrari

Etiketim: ferrari

Rekord i ri botëror ”Guinness” Romë-Kepi i Veriut

ROMË, 8 shtator /ATSH-ANSA/-  Mbi 4 400 kilometra në rrugë midis Romës dhe Kepit të Veriut në më pak se 46 orë. Sfida dhe rekorde...

Xhironte video me Ferrari, përfundon mbi pemë

PRATO, 7 shtator /ATSH-ANSA/ - I pëlqente të bënte video teksa ngiste një Ferrari Testarossa të vitit 1991, por humbi kontrollin dhe makina, me...

Marrëveshje Ferrari-Amazon për më shumë risi në rrugë dhe në pistë

MARANELO, 19 qershor /ATSH-ANSA/ - Amazon Web Services (AWS), ka hyrë në një marrëveshje me Ferrari për t'u bërë furnizuesi i saj zyrtar i...

”Ferrari” tashmë i përket edhe modës

MARANELLO, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - ''Ferrari'' debuton në modën e lartë dhe është një kandidat për t'u bërë një markë luksoze 360 ​​gradë. Në pasarelë,...

Modeli agresiv ”Ferrari 812 Competizione”

MARANELO, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Kompania Ferrari prezanton versionin e ri special dhe me shitje të kufizuara ''Ferrari 812 Competizione''. Prezantimi i supermejtit u bë...

Parkon ”Ferrari”-n për të soditur, por përfundon në… liqen!

BRESHIA, 24 prill /ATSH/ - Një ''Ferrari'' përfundoi në liqenin Garda bashkë me shoferin e tij. ''Kjo ndodhi dje pasdite në plazhin Brema në Sirmione,...

FORMULA 1 – Maya pilotja e parë e ”Akademisë Ferrari”

MARANELLO, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Është 16 vjeçe, është holandeze dhe quhet Maya Weug. Ky është profili i shoferes, e cila do të shkruajë një...

Del në ankand Ferrari F430 i presidentit Trump

NJU JORK, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Pas disa ditësh, saktësisht më 20 janar, pritet një ndryshim shumë i rëndësishëm i pronësisë ose më saktë...

“Illyrian Pure Sport” do të jetë “Ferrari” i parë në Shqipëri

TIRANË, 3 janar /ATSH/ - Keni dëgjuar ndonjëherë për Arrera Automobili?, shkruan Alberto Amedeo Isidoro i formulapassion.it/ Në internet nuk ka një faqe web për...

TEKNOLOGJI – ”Ferrari” projekton një ventilator mushkërish për 5 javë

MARANELO, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Një ventilator i gjithanshëm për mushkëritë, i lehtë për t’u përdorur dhe i aftë të zgjedhë konsumin e oksigjenit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA