Ballina Etiketimet Fake news

Etiketim: fake news

FOKUS – BE masa kundër dezinformimit lidhur me COVID-19

BRUKSEL, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Brukseli zbuloi sot masat e destinuara për të luftuar kundër dezinformimit lidhur me koronavirusin, duke iu kërkuar gjigantëve të...

SHBA – Twitter forcon rregullat kundër fake news mbi COVID-19

SAN FRANCISKO, 12 maj /ATSH-AFP/-Twitter i forcoi sërish rregullat e tij për të luftuar keqinformimin në lidhje me pandeminë, duke zgjeruar llojet e mesazheve...

BRUKSEL – Stoltenberg: Rusia dhe Kina lajme të rreme për reagimin...

BRUKSEL, 27 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Rusia dhe Kina kanë përhapur informacione të rreme rreth reagimit...

ALGJERI – “Fake news” për COVID-19 dëm kapital

ALGJER, 1 prill /ATSH-AFP/- Përhapja e informacionit të rremë që mund të dëmtojë qytetarët dhe shoqërinë në këto kohë pandemike është e paligjshme, paralajmëroi...

RUSI – Pesë vite burg për “fake news”-et mbi koronavirusin

MOSKË, 31 mars /ATSH-AFP/ - Deputetët ruse do të miratojnë sot një projektligj që parashikon sanksione të ashpra, deri në pesë vite burg, për...

BM – Hamilton: Unë me COVID-19? Fake news!

LONDER, 21 mars /ATSH-DPA/ - Kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton tha sot se  ishte vetëkarantinuar dhe se nuk kishte simptoma të COVID-19,...

COVID-19/ Kim: Ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vetëm disa vite...

TIRANË, 21 mars/ATSH/ - Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar ndaj “fake news” që qarkullojnë mbi përhapjen...

FOKUS – Dezinformimi mbi COVID-19, ja disa “fake news”

BRUKSEL, 20 mars /ATSH/- OBSH- ja ka deklaruar se shpërthimi dhe reagimi ndaj COVID-19 është shoqëruar me një “infodemik” masiv, të cilin ajo e...

FOKUS – BE: Rusia po mashtron me informacionet për COVID-19

BRUKSEL, 18 mars /ATSH-DPA/ - Ekspertët e BE-së kanë ngritur alarmin për një valë mashtruese në internet që po përhapet nga Rusia ose burime...

FOKUS – OBSH bashkëpunim me platformat sociale për të parandaluar fake...

UASHINGTON, 17 mars /ATSH-AA/- Qeveritë duhet të përmirësojnë masat paraprake në lidhje me përhapjen, diagnostikimin dhe trajtimin e koronavirusit, deklaroi zëdhënësja e Organizatës Botërore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA