Ballina Etiketimet FA

Etiketim: FA

70-vjetori i krijimit të Aviacionit Ushtarak shqiptar/ Pulaj: Respekt për gjithë...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Zëvendëskomandanti i Forcës Ajrore, kolonel Ylli Pulaj, uroi sot 70-vjetorin e krijimit të Aviacionit Ushtarak Shqiptar. “Sot, festojmë 70-vjetorin e krijimit të...

Aeroporti i Rinasit objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh sot se aeroporti i Rinasit "Nënë Tereza" është objekt strategjik me rëndësi të veçantë...

FOTO/ Infermierët e FA angazhohen në vaksinimin masiv të popullsisë nga...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Bluzat e bardha të Forcave të Armatosura u janë bashkuar kolegëve të tyre të sistemit publik shëndetësor në vaksinimin masiv të...

FUTBOLL – Federata Angleze nuk arriti t’i mbronte fëmijët nga abuzimet

LONDËR, 19 mars /ATSH-AA/-Federata Angleze e Futbollit (FA) është akuzuar se ka dështuar të mbrojë fëmijët nga abuzimi seksual dhe se nuk ka bërë...

Spiropali vizitë në shtëpinë e dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj: Punët...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, njëkohësisht një prej drejtueseve politike të PS në qarkun e Tiranës...

Rekrutët e rinj nisin stërvitjen për t’u bërë pjesë e FA-së/...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ 254 djem dhe vajza u përzgjodhën për të kryer Stërvitjen Individuale Bazë, përpara se të titullohen ushtarë të Forcave të Armatosura...

Nis kursi i pilotëve ushtarakë të helikopterit, Peleshi: Ngjarje e shënuar...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Një pjesë e pilotëve të ardhshëm ushtarakë të helikopterëve të Forcës Ajrore shqiptare do të formohen brenda vendit. Në bazën ajrore të...

COVID-19/ Forcat e Armatosura do të angazhohen në vaksinimin masiv të...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Mjekët dhe infermierët në uniformë, përfshirë logjistikën e Forcave të Armatosura do të angazhohen për vaksinimin masiv të popullsisë kundër COVID-19. Lajmin...

FOTO/ Ushtria e SHBA dhuron 29 automjete shumëpërdorimshme për FA

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ Njëzet e nëntë automjete shumëpërdorimshme me lëvizshmëri të lartë (Humvee) mbërritën sot në portin e Durrësit. Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

U dëmtua nga reshjet në janar/ FA-të ndërtojnë urën në fshatin...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Forcat e Armatosura po ndërtojnë urën në fshatin Brret të bashkisë Krujë, e cila u shemb si pasojë e reshjeve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA