Ballina Etiketimet Elektrike

Etiketim: elektrike

EV Electra Rise makina elektrike e çuditshme ”Made in Liban”

BEJRUT, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Dëshira për të kaluar në elektrike dhe për të treguar një makinë me të vërtetë ndryshe krahasuar me ato...

”Volvo” 100% elektrike deri në 2030

PARIS, 2 mars /ATSH-AFP/ - ''Volvo'' do të prodhojë vetëm makina elektrike deri në 2030, të shitura vetëm në internet, njoftoi sot prodhuesi suedez,...

Dyfishohen shitjet e makinave elektrike në Europë

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Shitjet e makinave elektrike në Europë në 2020 dhe ato hibride të rikarikueshme u trefishuan, duke tejkaluar në total...

Volkswagen -15,2% në 2020, por shënon një bum për mjetet elektrike

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Kompania Volkswagen regjistroi në vitin 2020 gjithsej 9 305 400 automjete të dorëzuara tek klientët në të gjithë botën,...

Makina me shofer… modë e vjetër, e reja është biçikleta elektrike

BRUKSEL, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Biçikleta, skuterë, biçikleta elektrike apo motorë është dilema që shumë persona kanë tani në jetën e përditshme. Lëvizshmëria, veçanërisht lëvizja...

”Mercedes” trefishon prodhimin e automjeteve elektrike

FRANKFURT, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Kompania Mercedes-Benz po përshpejton udhëtimin e saj drejt neutralitetit ndaj karbonit. Hapa të rëndësishëm u morën në vitin 2020, me...

Cilësia e gomave ndikon në autonominë e baterisë tek makinat elektrike

PEKIN, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Karakteristikat e gomave dhe niveli i mirëmbajtjes së tyre luajnë një rol vendimtar në përmirësimin e efikasitetit të makinave...

GJERMANI – Subvencioni nxit blerjen e makinave elektrike dhe hibride

BERLIN, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Aplikimet për një subvencion për makinat elektrike, i paguar nga shteti gjerman, arritën në gati 20 000 në muajin...

TEKNOLOGJI – Në 2030 shumica e automjeteve do të jenë elektrike

MILANO, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve...

TEKNOLOGJI – ”Sony” prodhon makinën e parë 100% elektrike

LAS VEGAS, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Gjiganti elektronik ''Sony'' prezantoi në mënyrë të papritur prototipin e një makine elektrike në panairin e teknologjisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA