Ballina Etiketimet Ekstreme

Etiketim: ekstreme

UASHINGTON – BB: Pandemia ka shtuar numrin e personave në varfëri...

UASHINGTON, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Midis 88 dhe 115 milionë persona shtesë do të jetojnë vetëm me 1,90 dollarë në ditë, më pak se...

SHBA – BB: Numri i personave në varfëri ekstreme, i pandryshuar...

UASHINGTON, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Ekonomia globale mund të rimëkëmbet me rreth 4% në vitin 2021, por numri i personave që jetojnë në varfëri...

IZRAEL – Netanyahu: Nëse goditemi do të reagojmë me fuqi ekstreme

TEL AVIV, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Do të jemi të fortë para kujtdo që dëshiron të na shkatërrojë. Kushdo që përpiqet të na godasë do...

METEO – I nxehti ekstrem zhvendoset drejt vendeve nordike

STOKHOLM, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Vendet nordike po regjistrojnë temperatura të larta, ndërsa i nxehti ekstrem që goditi këtë javë Europën po zhvendoset drejt...

SIDNEJ – Ngrohja globale do të provokojë më shumë mot ekstrem

SIDNEJ, 22 dhjetor /ATSH-DPA/- Organizata kryesore shkencore e Australisë paralajmëroi se do të ketë më shumë mot ekstrem si zjarret, stuhitë dhe reshjet, si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA