Ballina Etiketimet Eksport

Etiketim: Eksport

Luleshtrydhet eksportohen për përpunim industrial në tregje ndërkombëtare

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Pasi ka rreth katër muaj që luleshtrydhja e prodhuar në tregun shqiptar nisi të shitet në tregjet europiane me çmime mjaft...

BRUKSEL – Von der Leyen: Bota të ndjekë shembullin e BE...

BRUKSEL, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Europa ka treguar se është e mundur të vaksinohet e gjithë popullata kundër COVID-19 dhe gjithashtu të eksportohen vaksina,...

ANKARA – Erdogan: Turqia do të eksportojë dronë te një anëtare...

ANKARA, 25 maj /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan bëri të ditur se Turqia do të eksportojë mjete ajrore pa pilot (UAF) në...

Eksporti i bimëve aromatike dhe medicinal rritet me 16 %

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Bimët aromatike dhe medicinale vijojnë të jenë ndër prodhimet shqiptare më të eksportuara. Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bëri...

Eksporti bruto i energjisë elektrike u rrit 3,3 herë/ 56,5 %...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Prodhimi dhe eksporti i energjisë elektrike, ka rezultuar pozitiv në 3- mujorin e parë të 20121. Sipas raportit të publikuar nga...

Lushnjë-Fier/ Rreth 5400 tonë produkte bujqësore u eksportuan në dy javët...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ 420 trajlerë me rreth 5360 tonë produkte bujqësore në total u eksportuan gjatë dy javëve të para të muajit maj...

Eksportet e mineraleve, lëndëve djegëse e energjisë rritje me 9,8 %

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Shitjet e mineraleve, lëndëve djegëse dhe energjisë i janë rikthyer tendencës pozitive, pas një periudhe performance të dobët. Pozitivisht në muajt e...

Përfituese nga fondi i programit për Bujqësinë/ Fabrika në Kavajë eksporton...

TIRANË, 19 maj /ATSH/ Rritja e cilësisë së produkteve shqiptare nëpërmjet standardizimit me kërkesat e tregjeve më të zhvilluara europiane, duke i bërë ato...

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve, 37 miliardë lekë gjatë 4-mujorit të...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Eksporti i tekstileve dhe këpucëve, që përbën një zë të rëndësishëm të tregtisë së jashtme të Shqipërisë, ka shfaqur shenja rikuperimi...

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve shënuan rritje gjatë 3-mujorit të parë...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Eksporti i tekstileve dhe këpucëve, që përbën një zë të rëndësishëm të tregtisë së jashtme të Shqipërisë, ka shfaqur shenja rikuperimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA