Ballina Etiketimet Ed Sheeran

Etiketim: Ed Sheeran

Ed Sheeran, thyen rekordin e shitjes së biletave të turneut

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ - Ka thyer çdo rekord, duke lënë pas edhe të famshmit  U2. Ed Sheeran me turneun e tij me titull...

Albumi i ri i Ed Sheeran kryeson listat në Britani

TIRANË, 20 korrik /ATSH/ - Ed Sheeran ka kryesuar listat e albumeve dhe këngëve në Britani këtë javë pas publikimit të albumit të tij...

Rikthehet Ed Sheeran me një album të ri

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ - Ed Sheeran po përgatitet të dominojë sërish verën me një album të ri, të sapoparaqitur. “No.6 collaborations project”, mban 15...

Ed Sheeran në listën e të pasurve me 160 milionë paund

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Ed Sheeran ka dyfishuar pasurinë e tij në vitin e fundit me një vlerë totale prej 160 milionë paund,...

Ed Sheeran rekord fitimesh për vitin 2018

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Ed Sheeran ka thyer rekordin për fitimet e arritura gjatë një viti nga një këngëtar, falë turneut të tij...

Muzika britanike rekord të ardhurash nga Dua Lipa dhe Ed Sheeran

TIRANË,2 nëntor /ATSH/- Muzika britanike arriti një vit rekord në 2017, falë artistëve si Dua Lipa, Ed Sheeran dhe Harry Styles, apo Rag'n'Bone Man. Raporti...

Ed Sheeran paditet me 100 milionë dollarë për plagjiaturë

TIRANË,29 qershor /ATSH/ - Ed Sheeran sërish nën akuzë. Ai është paditur për shumën e 100 mln dollarë, pasi dyshohet se ka kopjuar disa...

Një film mbi këngëtarin Ed Sheeran, Apple merr të drejtat ekskluzive

TIRANË, 26 prill /ATSH/ - Këngëtari i famshëm britanik, Ed Sheeran, do të jetë protagonisti kryesor i filmit “Songwriter” që do të prodhohet nga...

Ed Sheeran protagonist i një shfaqjeje muzikore për Beatles

TIRANË, 17 prill/ATSH/.- Ed Sheeran mund të kthehet në ekranin e madh, këtë herë si aktor.Pasi interpretoi veten e tij në "Bridget Jones's Baby"...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA