Ballina Etiketimet Dokumentar

Etiketim: dokumentar

The Beatles rikthehen me një realizim të papublikuar më parë

ROMË, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - The Beatles kthehen ashtu siç nuk janë parë kurrë ndonjëherë. Dokumentari origjinal i Disney +, i drejtuar nga Peter Jackson,...

Dokumentari për Britney Spears zbulon sekretet e kujdestarisë

LONDËR, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Netflix ka premtuar se do të zbulojë sekretet e kujdestarisë së Britney Spears në një dokumentar të ri. “Britney vs...

Del Monaco: Përpjekje të përbashkëta për zbatimin e efektshëm të të...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco mori pjesë sot në një forum diskutimi me studentë të...

Kënga mit “Bella Ciao” së shpejti një dokumentar

ROMË, 31 maj /ATSH-ANSA/ - Bella Ciao, kënga italiane që ka bërë më shumë jehonë në botë, po bëhet një dokumentar, i titulluar “Bella...

“Ishte dikur Tirana”, rrugëtimi në politikë i Edi Ramës

TIRANË, 23 prill/ATSH/ "Ishte dikur Tirana", titullohet dokumentari i krijuar nga dy të rinj me copëza videosh të hedhura në rrjet, i cili flet...

Privatizimi/ Rama: Shpërfytyrimi i pushtetit ekzekutiv në një makineri përfitimesh financiare...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë mëngjes, dokumentarin e tretë investigativ mbi privatizimin e kompleksit "Partizani", privatizim të cilin e cilësoi...

Vajza e Paul McCartney dokumentar për “Abbey Road Studios”

LONDËR, 12 janar /ATSH-DPA/ - Vajza e Paul McCartney, Mary McCartney po drejton një dokumentar në lidhje me të famshmen “Abbey Road Studios” në...

Legjendarja Alida Valli në një dokumentar mbi jetën e saj

ROMË, 8 nëntor /ATSH-ANSA/ - Legjenda Alida Valli, në botën e kinemasë, ky është emërtimi që i përshtatet më shumë kësaj aktoreje të madhe. Valli...

Nga Shkodra, në Divjakë dhe Nartë/ Magjia e faunës së egër...

https://youtu.be/h99ABwlwn6c TIRANE 21 prill/ATSH/ Një grup fotografësh shqiptarë të jetës së egër kanë realizuar një dokumentar duke fotografuar shpendët në fluturim dhe kafshët e egra...

Foto/ Shfaqet dokumentari kushtuar Luan Hajdaragës

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Mbrëmjen e sotme është shfaqur dokumentari kushtuar figurës së Luan Hajdaragës. Dokumentari, i cili i kushtohet profesorit, politikanit dhe legjislatorit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA