Ballina Etiketimet Dita e pavaresise

Etiketim: Dita e pavaresise

Dita e Pavarësisë së Estonisë/ Ruçi uron homologun Põlluaas: Mirënjohje për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi presidentit të Parlamentit (Riigikogu) të Estonisë, Henn Põlluaas, me...

Ripavarësimi i Polonisë – përmes Solidarnost- drejt Sovranitetit

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Polonisë, 11 Nëntor, Ambasada e Republikës së Polonisë në Tiranë ka lëshuar një...

Besim te mbështetja e Belgjikës që negociatat të çelen brenda këtij...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka shprehur sot besim te mbështetja e Belgjikës që negociatat të çelen brenda këtij viti. Ruçi i...

Dita e Pavarësisë/ Ceremoni solemne në Vlorë, 1 minutë heshtje për...

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ - Dita e Flamurit mblodhi sot në Vlorë autoritetet më të larta shtetërore në një ceremoni solemne me rastin e...

Dita e Pavarësisë/ BE: Më shumë se kurrë pranë popullit shqiptar

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ - Bashkimi Europian, më shumë se kurrë, i qëndron pranë popullit shqiptar. Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka theksuar solidaritetin...

Presidenti Meta, pritje shtetërore për Ditën e Pavarësisë

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta dha sonte në mbrëmje në Pallatin e Brigadave pritjen shtetërore me rastin e festës kombëtare të Ditës së...

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri”, urimi i veçantë nga Ambasada e...

TIRANE, 28 nëntor/ATSH/- Ambasada Amerikane uroi sot të gjithë qytetarët për përvjetorin e 106 të Pavarësisë së Shqipërisë. Ambasada evidenton tiparet dhe virtytet më të...

Shqipëria feston 106-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ – Shqipëria feston sot 106-vjetorin e Pavarësisë. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA