Ballina Etiketimet Dhoma e perfaqësuesve

Etiketim: dhoma e perfaqësuesve

SHBA – Dhoma e Përfaqësuesve kërkon zyrtarisht heqjen e Trump nga...

UASHINGTON, 11 janar /ATSH-DPA/ - Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së paraqiti sot një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit Mike Pence të heqë presidentin...

SHBA – Pelosi rizgjidhet nga demokratët për kryesimin e Dhomës së...

UASHINGTON, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Deputetët demokratët e zgjedhën sërish Nancy Pelosi-n si kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve, ku ata do të kenë një...

SHBA 2020 – Demokratët ruajnë kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve

UASHINGTON, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Demokratët amerikanë kanë ruajtur dhe madje kanë riforcuar sot maxhorancën në Dhomën e Përfaqësuesve, njoftuan stacionet televizive Fox News...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA