Ballina Etiketimet Dhembet

Etiketim: dhembet

Me një gojë të shëndetshme përballoni më mirë edhe Covid-19

ROMË, 6 nëntor /ATSH-ANSA/ - Mbajtja e mishrave të dhëmbëve si edhe e gojës në gjendje të shëndetshme bën mirë për zemrën dhe mund...

MJEKËSI – Larja e dhëmbëve zvogëlon rrezikun nga diabeti

ROMË, 6 mars  /ATSH-ANSA/ - Larja e dhëmbëve tre herë në ditë zvogëlon rrezikun e diabetit, ndërsa sëmundjet e gojës siç janë periodontiti ose...

BIOLOGJI – Flokët e dëborës zbulojnë sekretet e formimit të smaltit...

HELSINKI, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Flokët e dëborës zbulojnë sekretet e formimit të smaltit të dhëmbëve. ''Të njëjtat parime që shpjegojnë formimin e kristaleve të...

Çdo dhimbje dhëmbi tregon probleme në organet e brendshme

TIRANË, 11 mars /ATSH/ - Shumë pak e dinë që dhimbja e dhëmbëve, mund të jetë shenjë e një problemi në trupin tonë. Kjo sepse...

Vlorë, kontroll dentar për nxënësit e shkollës “Nikolla Xhuveli”

TIRANË, 21 janar/ATSH/ - Një nga aktivitetet e rëndësishme si depistimi është realizuar nga stomatologët te nxënësit në shkollën "Nikolla Xhuveli" në Nartë, në Vlorë. Drejtoria...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA