Ballina Etiketimet Dendias

Etiketim: Dendias

FOKUS – Dendias: Perspektiva dhe vlerat europiane do ta çojnë Ballkanin...

ATHINË, 24 prill /ATSH-ANA/ - Ato që do ta çojë Ballkanin Perëndimor në shekullin XXI 21 janë perspektiva europiane, vlerat evropiane, mirëkuptimi dhe marrëdhëniet...

TURQI – Dendias në vizitë zyrtare

ATHINË, 14 prill /ATSH-AA/ - Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka bërë të ditur se ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë,...

ATHINË – Dendias dhe Osmani diskutojnë perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor

ATHINË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, u takua me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në...

TURQI – Cavusoglu: I gatshëm të takoj Dendias në Tiranë me...

ANKARA, 11 janar /ATSH/ - Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu deklaroi sot se ishte i gatshëm të takohet me homologun e tij...

ATHINË – Dendias: Greqia e gatshme për dialog me Turqinë

ATHINË, 17 dhjetor /ATSH-ANA/ - Sanksionet e SHBA kundër Turqisë nuk kishin për qëllim të ndëshkonin sjelljen e saj, por një shenjë se Ankaraja...

GREQI – Dendias dhe Cavusoglu diskutojnë marrëdhëniet mes dy vendeve

ATHINË, 8 nëntor /ATSH- ANA/ - Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e tij turk, Mevlut...

GREQI – Dendias: Ekzistojnë të gjitha arsyet për respektin e ndërsjellë...

ATHINË, 25 tetor /ATSH/ - Ekzistojnë të gjitha arsyet për respektin e ndërsjellë mes Athinës dhe Tiranës, deklaroi sot ministri i Jashtëm grek, Nikos...

Rama për takimin me Dendias: Jemi më afër se asnjëherë heqjes...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ranë dakord që për çështjen e detit...

Cakaj pret homologun grek, Nikos Dendias: Bashkëpunim i thelluar në çdo...

TIRANË, 20 tetor /ATSH/ Greqia mbështet mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e...

FOKUS – Dendias & Pompeo: Prioritet integrimi i Ballkanit Perëndimor në...

SELANIK, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Greqia ritheksojnë mbështetjen e tyre për integrimin e të gjitha vendeve të Ballkanit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA