Ballina Etiketimet Charles

Etiketim: charles

Roli i ri i princit Charles, patriark i familjes mbretërore

LONDËR, 20 prill /ATSH/ - Me vdekjen e babait të tij Philip, patriarku i ri i familjes mbretërore është princi Charles, 72 vjeç, shkruan...

Princi Charles në Athinë

LONDËR, 20 mars /ATSH-DPA/ - Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall do të bëjnë një vizitë zyrtare në Athinë, më 24 dhe 25...

BRITANI E MADHE – Princi Charles i jep fund vetëkarantinimit për...

LONDËR, 3O mars /ATSH-DPA/- Princi Charles i Britanisë së Madhe i dha fund izolimit të tij pas testit të tij pozitiv me koronavirusin e...

LONDËR – Princi Charles rezulton pozitiv me COVID-19

LONDËR, 25 mars /ATSH-AFP/ - Princi Charles, trashëgimtar i kurorës britanike, rezultoi pozitiv me koronavirusin e ri dhe ka shfaqur simptoma të lehta, njoftuan...

BM – Princi Charles planifikon të vizitojë Izraelin dhe Palestinën

LONDËR, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Princi Charles do të vizitojë muajin e ardhshëm territoret e Izraelit dhe Palestinës, në emër të qeverisë britanike, deklaroi...

SOFT NEWS – Princi Charles i mrekulluar nga lindja e nipit...

LONDËR, 24 prill /ATSH-AFP/ - Princi Charles u shpreh sot i mrekulluar nga lindja një ditë më parë e nipit të tij të tretë,...

BM – Princi Charles pason mbretëreshën si kreu i Komonuelthit

LONDËR, 20 prill /ATSH-DPA/ - Liderët e 53 kombeve të Komonuelthit pranuan të premten se princi Charles do të pasojë mbretëreshën Elizabeth II si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA