Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

CNN: Pasaporta e vaksinimit do të hapte dyert e turizmit

UASHINGTON, 24 janar /ATSH/ - Një pasaportë vaksinimi do të hapte dyert për të udhëtuar, shkruan Barry Neild për rrjetin informativ amerikan, CNN. ''Ato dyer...

COVID-19 – Norvegjia nis kufizimet për të ndaluar shpërthimin e virusit

OSLO, 23 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria norvegjeze urdhëroi mbylljen e përkohshme të shumicës së dyqaneve në 10 komuna në rajonin e Oslos për të...

FOKUS – AstraZeneca ul ndjeshëm furnizimin me vaksinën antiCovid-19

LONDËR, 23 janar /ATSH/ - Një prodhues tjetër i vaksinave antiCovid-19 paralajmëroi probleme me furnizimin me doza drejt Bashkimin Europian, duke shtuar kështu frustrimin...

BRUKSEL – Von der Leyen: Për pasaportat e vaksinave na duhet...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-ANSA/ - Gjatë takimeve me liderët europianë kemi diskutuar mbi certifikatat për qytetarët e vaksinuar, deklaroi presidentja e Komisioni të BE,...

FOKUS – BE kërkon shmangien e mbylljes së kufijve, ndërsa përhapen...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-DPA/ - Udhëheqësit e BE u përpoqën të krijonin një strategji për të mbajtur nën kontroll variantet e reja të koronavirusit...

COVID-19 – Vdekjet në SHBA tejkaluan ato të LIIB

UASHINGTON, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dje regjistruan 4 229 vdekje të shkaktuara nga koronavirusi, i cili është niveli i...

COVID-19 – Më në fund Gjermania regjistron një rënie të madhe...

BERLIN, 21 janar /ATSH-DPA/ - Numri i infeksioneve të reja të koronavirusit në Gjermani ka rënë ndjeshëm, sipas një matjeje shtatë-ditore, deklaroi Instituti Robert...

Ghebreyesus: Jo e ndershme që të rinjtë në vendet e pasura...

GJENEVË, 20 janar /ATSH/ - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus deklaroi se shpërndarja e pabarabartë e vaksinave antiCOVID-19...

COVID-19 – OBSH: Burimet spitalore të të dy Amerikave drejt fundit

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se burimet spitalore në zona të caktuara të Amerikës Veriore dhe asaj Jugore po...

BRUKSEL – BE: Jemi duke ndjekur nga afër efikasitetin e vaksinave...

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Tani për tani nuk ka prova se vaksinat Pfizer dhe Moderna nuk janë efektive kundër varianteve të koronavirusit, por...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA