Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

COVID-19 – SHBA 100 milionë dollarë ndihma urgjente për Indinë

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi dërgimin me urgjencë të më shumë se 100 milionë dollarëve ndihmë mjekësore në kuadër të luftës kundër...

COVID-19 – Mbi 150 milionë raste në botë

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AA/ - Numri i rasteve të koronavirusit të ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 150 milionë, sipas faqes...

COVID-19 – India në alarm nga rastet e reja, 323 000...

NJU DELHI, 27 prill /ATSH-DPA/ - India u godit nga një valë tjetër rekord të infeksioneve Covid-19 në të gjithë botën për të gjashtën...

INDI – Rekord global infektimesh me Covid-19, mbi 352 000 në...

NJU DELHI, 26 prill /ATSH-DPA/ - India regjistroi një rekord të ri global me 352 991 infeksione të reja Covid-19 në një ditë, duke...

Si kanë ndryshuar simptomat e Covid-19?

MILANO, 21 prill /ATSH/ - Francesco Menichetti, kreu i Sëmundjeve Infektive në Spitalin e Pizës deklaroi se përveç simptomave që gjenden më shpesh, dhe...

Cila është lidhja mes Covid-19 dhe trombozës?

MILANO, 19 prill /ATSH/ - Një studim ka identifikuar mekanizmin përgjegjës për ndërlikimet trombotike në pacientët me Covid 19, shkruan faqja e internetit ilgiornale.it. Studimi...

ITALI – Bie numri i rasteve të reja dhe fataliteteve nga...

ROMË, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Italia regjistroi sot 12 694 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave nga Ministria italiane e Shëndetësisë, ndërkohë...

MV – 24 humbje jete dhe 364 raste të reja me...

SHKUP, 18 prill /ATSH-MIA/ – Sipas të dhënave nga Instituti për Shëndet Publik i Maqedonisë së Veriut, në 24 orët e fundit janë regjistruar...

KROACI – 39 të vdekur dhe 1 565 raste të reja...

ZAGREB, 18 prill /ATSH-HINA/ - Nga 7 535 teste të kryera për koronavirusin në Kroaci në 24 orët e fundit, 21%, e tyre, thënë...

SERBI – Rritje e rasteve të reja dhe 37 viktima nga...

BEOGRAD, 18 prill /ATSH-TANJUG/ - Në 24 orët e fundit, në Serbi u konfirmuan 2 069 raste të reja COVID-19 dhe 37 vdekje. Sipas të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA