Ballina Etiketimet Britani

Etiketim: britani

BM – Rifillojnë negociatat postBrexit Londër-SHBA

LONDËR, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Negociatat tregtare postBrexit mes Britanisë së Madhe dhe SHBA-së do të rifillojnë më 8 shtator, njoftoi sot Londra, me...

Hidrokortizoni ul vdekshmërinë te më të rrezikuarit nga COVID-19

LONDËR, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Hidrokortizoni, një medikament pak i kushtueshëm, mundëson reduktimin me rreth 20% të rrezikut të vdekjeve të pacientëve të prekur...

TEKNOLOGJI – COVID-19 ”shton” punësimin në Amazon

LONDËR, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Gjiganti i shitjeve në internet Amazon parashikon të punësojë 7 000 persona shtesë në Britaninë e Madhe deri në...

BM – Londra kërkon siguri për ndihmën e saj të jashtme

LONDËR, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike kërkoi sot siguri për mbajtjen e ndihmës së saj të jashtme, me rastin e hyrjes në fuqi...

LONDËR – 90 000 vende pune të humbura ose të kërcënuara...

LONDËR, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Më shumë se 90 000 punonjës janë larguar nga puna ose janë të rrezikuar në sektorin e udhëtimit në...

BRUKSEL – Barnier i shqetësuar për negociatat me Londrën mbi marrëdhënien...

BRUKSEL, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Kryenegociatori i BE-së për marrëdhënien post-Brexit u shpreh i dëshpëruar dhe i shqetësuar, në përfundim të seancës së shtatë...

STUDIM – 75% e pacientëve ndiejnë efektet e COVID-19 edhe muaj...

LONDËR, 20 gusht /ATSH-AA/ - Sipas një studimi të ri në Britaninë e Madhe, pothuajse tre të katërtat e pacientëve kanë raportuar simptoma të...

BRITANI E MADHE – Karantinë 14-ditore për udhëtarët nga Belgjika 

LONDËR, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe ka rikthyer masën e karantinës për udhëtarët që vijnë nga Belgjika. "Vendimi, që do të hyjë në...

STUDIM – Përjashtimi i “Huawei”-t nuk e dëmton industrinë britanike të...

LONDËR, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Shumica e profesionistëve britanikë të IT-së thonë se vendimi i Londrës për të përjashtuar Huawei-n nga infrastruktura 5G nuk...

LONDËR – Qeveria shtyn lehtësimin e masave kufizuese

LONDËR, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike vendosi të shtyjë të paktën me dy javë fazën e ardhshme të lehtësimit të masave kufizuese në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA